Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności31 października 201708:20

Radni nie będą kwestować, ale postawią znicz

Radni nie będą kwestować, ale postawią znicz  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Piotr Klima zaproponował miejskim radnym, aby 1 i 2 listopada wspólnie z władzami miasta i urzędnikami zbierali datki na cmentarzach. Więcej pisaliśmy o tym TUTAJ. Na październikowej sesji rady miasta jego pomysł spotkał się z aprobatą rajców, tyle, że ich zapał ostudził prezydent Mirosław Lenk. - Na to potrzeba odpowiednich pozwoleń. Pomysł świetny, ale do realizacji za rok - skwitowała głowa miasta. 

Środki chciał przeznaczyć na renowację zniszczonych i zapomnianych nagrobków. - Kwesta musi być odpowiednio zorganizowana. Nie można tak o stanąć z puszką i zbierać. Świetna idea, ale niestety jest już za późno, aby w tym roku udało się to zrobić - przyznał prezydent. Piotr Klima nie zrezygnował jednak z próby zaangażowania swoich kolegów i koleżanek z rady we Wszystkich Świętych. Na komisji wymyślił, a na sesji powtórzył, że warto byłoby, aby radni wybrali się na raciborskie nekropolie i zostawili na grobach zmarłych samorządowców znicze. Zaproponował, aby była na nich naklejka z napisem: Z wdzięczną pamięcią Radni Miasta Racibórz. 

(wk)

Autor: (wk),

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności18 kwietnia 202615:09

Akcja ratunkowa w centrum Raciborza. Dwie osoby poparzone, lądował śmigłowiec LPR [FOTO i WIDEO]

Akcja ratunkowa w centrum Raciborza. Dwie osoby poparzone, lądował śmigłowiec LPR [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Do poważnego zdarzenia doszło w sobotę, 18 kwietnia, w jednym z obiektów zlokalizowanych przy Rynku w Raciborzu. W wyniku zdarzenia obrażenia odniosły dwie osoby, które doznały poparzeń.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport18 kwietnia 202623:53

Walczyli dzielnie, przegrali na finiszu. Poważna kontuzja gracza Gamowa [FOTO]

Walczyli dzielnie, przegrali na finiszu. Poważna kontuzja gracza Gamowa [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Rudnik:

W sobotnie popołudnie, 18 kwietnia, zamykający tabelę klasy okręgowej LKS Gamów podejmował zespół środka stawki – LKS Stanowice. Przed pierwszym gwizdkiem różnica punktowa między obiema drużynami wynosiła aż 25 punktów na korzyść gości, co wyraźnie wskazywało faworyta spotkania. Boisko szybko jednak zweryfikowało te przewidywania.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Sport19 kwietnia 202620:13

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Wiele sportowych emocji doświadczyli kibice podczas kończącego się weekendu. Grali piłkarze od IV ligi do C klasy Podokręgów Racibórz i Rybnik. Emocji nie brakowało także w innych dyscyplinach z udziałem zespołów regionu. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Aktualności19 kwietnia 202608:21

UNIA SUMMER CAMP 2026 - zapisy

UNIA SUMMER CAMP 2026 - zapisy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał zlecony
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 17.04.2026
16 kwietnia 202616:24

Nasz Racibórz 17.04.2026

Nasz Racibórz 10.04.2026
9 kwietnia 202622:37

Nasz Racibórz 10.04.2026

Nasz Racibórz 03.04.2026
2 kwietnia 202622:34

Nasz Racibórz 03.04.2026

Nasz Racibórz 27.03.2026
26 marca 202608:40

Nasz Racibórz 27.03.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.