Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności28 października 201709:20

Organizacja ruchu i komunikacja miejska we Wszystkich Świętych. Będzie dodatkowa bezpłatna linia autobusowa

Organizacja ruchu i komunikacja miejska we Wszystkich Świętych. Będzie dodatkowa bezpłatna linia autobusowa - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Zbliżają się dni, w których będziemy odwiedzać groby naszych bliskich. Informujemy o zmianach w organizacji ruchu w pobliżu cmentarzy w Dniu Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny w Raciborzu.

W przypadku nekropolii w Brzeziu od 28 października do 5 listopada zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy na ulicy Strażackiej (w kierunku od ulicy Pogrzebieńskiej do ulicy Bitwy Olzańskiej).

Na drodze dojazdowej do cmentarza w dzielnicy Markowice od ulicy Gliwickiej do Ulicy Jordana zostanie wprowadzony zakaz ruchu w obu kierunkach. Zmiana ta będzie obowiązywać od 1 listopada do 2 listopada.

Informujemy także, iż w dniu 1 listopada nastąpi konieczność wyłączenia z ruchu kołowego (za wyjątkiem autobusów zorganizowanego transportu zbiorowego i pojazdów, z których korzystają osoby niepełnosprawne) odcinka ul. Ocickiej od skrzyżowania z drogą krajową nr 45 (ul. Starowiejska) do skrzyżowania z ul. Koszalińską. W tym dniu wyznaczony zostanie tymczasowy przystanek komunikacji publicznej na wysokości Lidla przy Opawskiej. Mieszkańcy i przyjezdni korzystający z transportu zbiorowego, będą mogli pozostawić swoje auta na parkingu obok sklepu Lidl. Miejsce to zostanie oznakowane jako Jeruzalem II. Odwiedzający cmentarz będą mogli zaparkować swoje samochody również na miejscach postojowych przy ulicy Jana Pawła II. To miejsce natomiast zostanie oznakowane jako Jeruzalem I. Z tego parkingu będzie można dostać się na groby dzięki nowo wybudowanym schodom.

Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Ponadto 1 listopada uruchomiona zostanie dodatkowa, bezpłatna linia autobusowa C kursująca od 8.00 do 20:00 co 15 minut na trasie OPAWSKA PARKING LIDL – PLAC KONSTYTUCJI 3 MAJA – CMENTARZ JERUZALEM – OPAWSKA PARKING LIDL. Wszystkich zmotoryzowanych zachęcamy do pozostawienia samochodu na parkingu Lidl przy ul. Opawskiej i skorzystania z autobusu, który dowiezie nas bezpośrednio pod bramy cmentarza Jeruzalem.

Dodatkowo PK 1 listopada zwiększy częstotliwość kursów autobusów na regularnej linii: nr 3 ( Dworzec Batorego – Cmentarz Ocicka), a autobusy linii A ( Dworzec Batorego – Gamowska Z.O.Z) tego dnia będą kursować jak w dni robocze.

31.10 i 2. 11 w „Zaduszki” komunikacja miejska będzie kursować jak w dni robocze.

Autor: red., [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności1 stycznia 202600:23

Tak raciborzanie witali nowy rok na raciborskim Rynku [FOTO i WIDEO]

Tak raciborzanie witali nowy rok na raciborskim Rynku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
14
Racibórz:

Raciborski Rynek po raz kolejny stał się miejscem symbolicznego pożegnania starego roku i powitania nowego. Choć miasto od lat nie organizuje oficjalnej imprezy sylwestrowej z koncertami i pokazami, w centrum Raciborza nie zabrakło mieszkańców, którzy postanowili spędzić ostatnie chwile 2025 roku właśnie tutaj.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.12.2025
18 grudnia 202521:43

Nasz Racibórz 19.12.2025

Nasz Racibórz 12.12.2025
11 grudnia 202519:49

Nasz Racibórz 12.12.2025

Nasz Racibórz 05.12.2025
8 grudnia 202511:20

Nasz Racibórz 05.12.2025

Nasz Racibórz 28.11.2025
27 listopada 202522:31

Nasz Racibórz 28.11.2025

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.