Na placu Dominikańskim ruszył Jarmark św. Marcelego

Dziś o godzinie 10.00 na placu Dominikańskim przy kościele św. Jakuba ruszył Jarmark Świętego Marcelego. W czasie trwania jarmarku nabyć można jak co roku mnóstwo wyrobów: biżuterię, zabawki pluszowe i drewniane, galanterię, wyroby z filcu oraz miody, sery góralskie i wiele innych produktów.
Od piątku do niedzieli na Placu Dominikańskim będzie można zaopatrzyć się w ręcznie robione ozdoby, oryginalną biżuterię, szyte zabawki oraz smakołyki. - Przyjechaliśmy z Andrychowa, oferujemy ekologiczne konfitury, soki, słodycze ręcznie robione, wszystko według własnej receptury, którą przekazały nam nasze babcie. Firmę prowadzimy od 2 lat, widzimy, że na ekologiczne produkty jest coraz większy popyt. W Raciborzu jesteśmy drugi raz, lubimy tu przyjeżdżać. Miasto jest specyficzne, ale bardzo fajne. Mili ludzie, zainteresowani, tym co sprzedajemy, a takich klientów cenimy i chętnie do nich wracamy – przyznaje Sebastian Grodziński z firmy Tradycyjna Chata, uczestnik Jarmarku św. Marcelego.
Na raciborskie jarmarki chętnie wraca pani Magdalena ze swoją krainą szytych pluszaków i dekoracji. - Czwarty raz wystawiam swoje prace w Raciborzu. To piękne turystycznie miasto z sympatycznymi mieszkańcami. Impreza, której towarzyszy Jarmark św. Marcelego, ma bardzo bogaty scenariusz, różnorodność propozycji miasta jest tak duża, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Pochodzę z okolic Głubczyc, gdzie projektuję i szyję oferowane dziś rzeczy. Zapraszam serdecznie do mojego stoiska i oczywiście na Dni Raciborza – zachęca Magdalena Ochowicz z firmy Zaczarowany Imbryk, wystawca na Jarmarku św. Marcelego.
Jarmark, to dopiero początek święta miasta. Warto zatem przypomnieć, że koncerty gwiazd odbywać się będą na Pl. Długosza. Dla raciborskiej publiczności zagrają m.in.: Hana, Dawid Kwiatkowski, IRA czy Afromental.
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany