Starostwo idzie za ciosem

Urzędnicy w powiecie przygotowali dwa kolejne projekty z nadzieją na zdobycie unijnej dotacji. Tym razem chodzi o promowanie terenów inwestycyjnych w powiecie oraz markowych produktów turystycznych - gotyckich perełek Raciborszczyzny, zamku i zespołu w Rudach.
Projekt Oaza pereł śląskiego gotyku - promocja markowych produktów ziemi raciborskiej na targach turystycznych ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 3.4. Promocja turystyki, Priorytet III Turystyka Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 będzie promować główne markowe produkty turystyczne ziemi raciborskiej, czyli odnawiane i restaurowane – Pocysterski Zespół Klasztorno- Pałacowy w Rudach oraz Zamek Piastowski w Raciborzu. Chodzi o udział w najważniejszych krajowych targach turystycznych i targach zagranicznych w Berlinie w latach 2010-2011. W ramach projektu zostaną wykonane i rozprowadzone na targach materiały i gadżety promocyjne.
Projekt Powiat raciborski to dobra inwestycja ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Poddziałania 1.1.2 Promocja inwestycyjna Działanie 1.1. Wzmocnienie atrakcyjności inwestycyjnej regionu, Priorytet I Badania i rozwój technologiczny, innowacje i przedsiębiorczość Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013, w założeniu miałby być realizowany w partnerstwie z gminami powiatu raciborskiego, zainteresowanymi wzięciem udziału w przedsięwzięciu. Jednolita kampania promocyjna będzie obejmować wytworzenie materiałów promocyjnych dotyczących terenów inwestycyjnych, udział w Targach Inwestycji i Nieruchomości CEPIF, ogłoszenia w prasie i rozesłanie ofert inwestycyjnych do branżowych biur i pośredników nieruchomości.
opr. w




![Zielona strona mocy. Ruszyła 21. pietrowicka Eko-Wystawa [FOTO i WIDEO] Zielona strona mocy. Ruszyła 21. pietrowicka Eko-Wystawa [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778335303zrzut-ekranu-2026-05-9-o-16-01-17-.png)












![Pierwsze przejażdżki bryczką przy Zamku Piastowskim w Raciborzu [ZAPROSZENIE] Pierwsze przejażdżki bryczką przy Zamku Piastowskim w Raciborzu [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17784032297b0e8055-d20a-4177-96a8-657beeb28d53-2-.jpg)


![II Festiwal Średniowieczny na Zamku Piastowskim - walki rycerskie, smok i teatry ognia [FOTO i WIDEO] II Festiwal Średniowieczny na Zamku Piastowskim - walki rycerskie, smok i teatry ognia [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778395270dsc-2227-.jpg)






![Pokaz siły przy Srebrnej. Unia rozbiła Dąb Gaszowice [FOTO] Pokaz siły przy Srebrnej. Unia rozbiła Dąb Gaszowice [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778366638gre06337-.jpg)
















![Dominacja w czystej postaci. Markowice rozbiły Zabełków [FOTO] Dominacja w czystej postaci. Markowice rozbiły Zabełków [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778422078photo-38-z-48-.jpg)





Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany