Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności27 grudnia 201415:57

Kontrakt z NFZ na 2015 r. nie pozwala na podwyżkę pensji dla pielęgniarek

Kontrakt z NFZ na 2015 r. nie pozwala na podwyżkę pensji dla pielęgniarek - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

- Moje stanowisko od początku było takie samo - przy tym finansowaniu nie stać nas na podwyższenie wynagrodzeń, tym bardziej, że te płace nie są na niskim poziomie - powiedział na ostatniej konferencji prasowej dyrektor raciborskiego szpitala, Ryszard Rudnik.

Zdaniem dyrektora lecznicy, dzisiaj 3000 zł brutto to nie jest pensja "głodowa". - Moim zdaniem wcale nie odbiegamy płacami od innych ośrodków, wręcz przeciwnie - w niektórych wynagrodzenia są jeszcze niższe, w niektórych je obniżają - dodał.

Dyrektor Rudnik przekonuje, że w planie finansowym szpitala nie ma żadnych rezerw. Nie ma na czym oszczędzać, tak, by znaleźć środki dla pielęgniarek. - Wielokrotnie zwracałem na to uwagę. Jeśli ktoś uważa, że w tym stanie finansowym, który przedkładamy, który jest akceptowany przez Radę Społeczną, są możliwości zmniejszenia kosztów w innym zakresie i przesunięcia na płace, to proszę mi to wskazać - dodał.

Czy dyrekcja liczy się ze strajkiem? - Co do scenariuszy proszę mnie nie pytać, życie pokaże, ale myślę, że ten problem jest mocno wyolbrzymiony i mamy odpowiednie rozwiązania. Jeżeli dojdzie do jakiejś eskalacji tego sporu zbiorowego, to będziemy na bieżąco go rozwiązywać. Nie widzę tu jakichś bardzo dużych zagrożeń funkcjonowania szpitala. Tego typu żądania płacowe w jednostkach ochrony zdrowia nigdy nie doprowadzały do niczego konstruktywnego. Jeśli już ktoś tracił, to przeważnie był to personel. I dzisiaj byłbym świnią, gdybym mówił, że możemy podwyższyć wynagrodzenia kosztem, załóżmy, zwolnień, bo też tak mogę mówić. Zrobiliśmy analizę zatrudnienia, jeżeli chodzi o grupę pielęgniarek, zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia i wyszło, że w naszym szpitalu można by zmniejszyć zatrudnienie o 50 etatów pielęgniarskich - to wychodzi ze wzoru. Wzór na życie to jednak inna bajka. Myślę, że zatrudnienie jest zaplanowane z takiej wysokości, która zapewnia odpowiedni komfort pacjentom i nam normalne funkcjonowanie. Jeśli jednak będziemy przyparci do muru, to będziemy szukać oszczędności gdzie indziej po to, by przesunąć gdzieś te środki. Innej drogi nie ma. Zdajmy sobie sprawę z pewnych rzeczy - skończyliśmy w tym szpitalu restrukturyzację w 2008 roku i myślę, że do tej pory utrzymujemy pewien poziom i zatrudnienia i finansowania. Myślę więc, że ta restrukturyzacja zakończyła się dla nas pozytywnie. Od tego czasu w szpitalu wzrost zatrudnienia pojawiał się tylko wtedy, kiedy otwierały się nowe oddziały, nowe komórki organizacyjne - dodał.

Opr. (waw), tb

optometrystka_nowa

Autor: waw, tb,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 25.07.2025
25 lipca 202509:25

Nasz Racibórz 25.07.2025

Nasz Racibórz 13.07.2025
18 lipca 202510:12

Nasz Racibórz 13.07.2025

Nasz Racibórz 11.07.2025
10 lipca 202521:57

Nasz Racibórz 11.07.2025

Nasz Racibórz 04.07.2025
4 lipca 202508:58

Nasz Racibórz 04.07.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.