Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności10 grudnia 201411:46

SKAZA z RCK ponownie na podium w Krapkowicach

SKAZA z RCK ponownie na podium w Krapkowicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Młodzi tancerze z zespołu SKAZA działającego na co dzień w Raciborskim Centrum Kultury powtórzyli sukces sprzed roku i dwóch lat i z medalami wrócili z III Krapkowickich Zderzeń Tanecznych.

Zespół SKAZA w III Krapkowickich Zderzeniach Tanecznych o zasięgu ogólnopolskim wziął udział w trzech różnych technikach tanecznych w sześciu kategoriach prezentując łącznie 6 choreografii, z czego aż 4 zostały nagrodzone miejscem na podium i medalami! Dwie pozostałe choreografie, które debiutowały na konkursie w swoich kategoriach tanecznych i wiekowych, znalazły się na 5. miejscu. - Konkurencja była bardzo duża. W konkursie wzięło udział ponad 90 prezentacji tanecznych o wysokim poziomie - relacjonuje Manuela Krzykała, instruktorka i prowadząca zespoły.

SKAZA zdobyła następujące nagrody:
- I miejsce w kat. Inne formy tańca, pow. 15 lat dla grupy balet/jazz starszej (reprezentacyjnej) za choreografię "Odcień duszy";
- II miejsce w kat. Hip Hop, pow. 15 lat dla grupy Street dance/ Hip hop starszej (reprezentacyjnej);
- III miejsce w kat. Show Dance, pow. 15 lat dla grupy balet/jazz starszej (reprezentacyjnej) za choreografię w technice tanecznej jazz;
- III miejsce w kat. Inne formy tańca do 11 lat dla grupy balet/jazz młodszej (reprezentacyjnej);
- V miejsce w kat. Hip Hop, 12-15 lat dla grupy Street dance/ Hip hop młodszej (reprezentacyjnej);
- V miejsce w kat. Show Dance do 11 lat dla grupy balet/jazz młodszej (reprezentacyjnej).

- Takie sukcesy bardzo cieszą, dają mnóstwo energii i motywują do dalszej pracy! - mówi instruktorka Manuela Krzykała, która tańca w SKAZIE uczy wspólnie z Denisem Chorym.

Zespół SKAZA na co dzień pracuje w Raciborskim Centrum Kultury. Zespół tworzy 21 grup, które rozwijają się w różnych technikach tanecznych. Obecnie SKAZA przygotowuje dwa pokazy. Pierwszy odbędzie się najprawdopodobniej podczas finału WOŚP 11 stycznia 2015 r. w RCK. Drugi to kolejny, najnowszy spektakl Amatorskiego Teatru Tańca zespołu SKAZA pt. "Moja Ławeczka", którego premiera wstępnie planowana jest na drugą połowę stycznia.

Autor: RCK, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 25.07.2025
25 lipca 202509:25

Nasz Racibórz 25.07.2025

Nasz Racibórz 13.07.2025
18 lipca 202510:12

Nasz Racibórz 13.07.2025

Nasz Racibórz 11.07.2025
10 lipca 202521:57

Nasz Racibórz 11.07.2025

Nasz Racibórz 04.07.2025
4 lipca 202508:58

Nasz Racibórz 04.07.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.