Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności30 stycznia 201409:44

Dziś policyjna akcja Pasy

Dziś policyjna akcja Pasy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz: Dzisiaj policjanci raciborskiej drogówki prowadzą akcję PASY. Jej celem jest ograniczenie skutków wypadków drogowych, wynikających z niezapinania pasów bezpieczeństwa. Mundurowi równie rygorystycznie będą podchodzić do lekceważenia obowiązku używania urządzeń służących bezpieczeństwu najmłodszych pasażerów. W akcji będę lornetki i teleobiektywy.

Obowiązek ten jest notorycznie bagatelizowany przez kierujących oraz pasażerów, którzy nie zdają sobie sprawy jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz z tego, że pasy bezpieczeństwa często mogą uchronić przed poważnym urazem, utratą zdrowia, a nawet tragiczną śmiercią w wypadku drogowym. Policjanci do działań PASY wykorzystują lornetki oraz zestaw do automatycznej rejestracji wykroczeń - aparat z teleobiektywem. Podczas kontroli drogowych mundurowi będą pouczać dzieci oraz rodziców o niebezpieczeństwach wynikających z faktu niestosowania pasów bezpieczeństwa oraz fotelików. Przypominamy, że naruszenie obowiązku używania pasów bezpieczeństwa przez kierującego pojazdem może skutkować nałożeniem mandatu w wysokości 100 złotych oraz przypisaniem 2 punktów karnych, natomiast przewożenie dziecka w sposób niezgodny z przepisami to mandat w wysokości 150 złotych i aż 6 punktów karnych.

kpp

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:
Zobacz film z RTK

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport24 maja 202523:26

Kolejarz rozpędzał się powoli. Lider z Chałupek z wygraną [FOTO]

Kolejarz rozpędzał się powoli. Lider z Chałupek z wygraną [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

W sobotnie popołudnie, 24 maja na boisku w Chałupkach doszło do interesującego starcia w ramach rozgrywek A klasy Podokręgu Racibórz. Lider tabeli – miejscowy Kolejarz – podejmował zajmujący ósme miejsce LKS Pawłów. Gospodarze, będący o krok od zdobycia mistrzostwa i awansu do klasy okręgowej, chcieli potwierdzić swoją dominację, jednak zespół z Pawłowa od samego początku nie zamierzał ułatwiać im zadania.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Sport25 maja 202518:19

V Mistrzostwa Raciborza Ninja 2025 za nami

V Mistrzostwa Raciborza Ninja 2025 za nami - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
mat. nadesłany
Reklama
Sport25 maja 202522:27

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Piłkarski weekend za nami. Nie brakowało wygranych faworytów, nieraz po zaciętych meczach. Były także niespodzianki, które pozbawiły niektóre ekipy ważnych punktów. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 23.05.2025
22 maja 202518:47

Nasz Racibórz 23.05.2025

Nasz Racibórz 16.05.2025
15 maja 202521:18

Nasz Racibórz 16.05.2025

Nasz Racibórz 09.05.2025
11 maja 202511:00

Nasz Racibórz 09.05.2025

Nasz Racibórz 25.04.2025
24 kwietnia 202516:50

Nasz Racibórz 25.04.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.