O dobrych lekarzy starają się cały czas

- Podczas ostatniej sesji naborowej, jaką prowadził Urząd Wojewódzki na podstawie konkursu, do personelu raciborskiego szpitala dołączyło 4 lekarzy: 2 na oddział wewnętrzny, 1 na oddział pediatryczny i 1 na oddział ginekologiczno-położniczy. Na dwóch ostatnich są obsadzone wszystkie przyznane nam miejsca, więc przez najbliższy czas nie będzie naboru - dodaje dyrektor Włodzimierz Kącik. Miejsca szkoleniowe pozostały jeszcze na wewnętrznym, chirurgicznym, anestezjologii i intensywnej terapii oraz zakaźnym. - Jeśli się pojawią jacyś chętni, to w tych obszarach mamy możliwość ich ulokowania - dodaje Kącik.
- W szpitalu jak każdym przedsiębiorstwie rotacja kadry trwa, a pozyskanie nowego specjalisty nie jest łatwym procesem - dodaje Rudnik. Jak wyjaśniał, nowo przybyły do Raciborza lekarz, ze względu na peryferyjne ulokowanie miasta na mapie, musi przeorganizować całe swoje życie. - Dojeżdżanie do pracy 100 km jest dużą uciążliwością, więc szukamy ludzi, którzy chcą się wiązać z Raciborzem - mówił. Inną kwestią jest wysokość zarobków lekarzy. - My płacimy dobrze, ale są jednostki, które oferują znacznie wyższe stawki, a my budżet wynagrodzeń mamy określony. Jeśli przesadzimy z płacami, będziemy mieć potężne problemy finansowe - zaznaczał.
Przypomnijmy, zmiana na miejscu kierownika Oddziału Ginekologiczno-Położnicznego była na tyle pozytywna, że sprawiła, że do Raciborza przyjeżdżają rodzić kobiety z sąsiednich powiatów: wodzisławskiego, rybnickiego czy jastrzębskiego.
kb



![Informacja o zamiarze sprzedaży nieruchomości [OGŁOSZENIE URZĘDOWE] Informacja o zamiarze sprzedaży nieruchomości [OGŁOSZENIE URZĘDOWE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765798542zrzut-ekranu-2025-12-15-o-12-35-22-.png)





![Seria groźnych interwencji strażaków w powiecie. Pożary i wypadek przy słupie energetycznym [FOTO] Seria groźnych interwencji strażaków w powiecie. Pożary i wypadek przy słupie energetycznym [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765871045598333448-900629152302961-443722479592108171-n-2-.jpg)





![Pół miliarda na bezpieczeństwo. Briefing posłanki Gabrieli Lenartowicz o obronie cywilnej i sprawach regionu [WIDEO] Pół miliarda na bezpieczeństwo. Briefing posłanki Gabrieli Lenartowicz o obronie cywilnej i sprawach regionu [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765802058gre02980-.jpg)


![Pożary i otwarcia mieszkań. Strażacki weekend w pigułce [RAPORT 998] Pożary i otwarcia mieszkań. Strażacki weekend w pigułce [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765788869599933066-869747175801617-5814755685544542499-n-.jpg)

![Anna & Anna - wyjątkowy koncert w RCK [ZAPOWIEDŹ] Anna & Anna - wyjątkowy koncert w RCK [ZAPOWIEDŹ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765814714raciborz-.jpg)





![Świąteczny Kiermasz w Szkole Podstawowej nr 13 [FOTO] Świąteczny Kiermasz w Szkole Podstawowej nr 13 [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765871592image00007-.jpg)


















![Kiermasz pierników w Nędzy w świątecznej atmosferze [FOTO] Kiermasz pierników w Nędzy w świątecznej atmosferze [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765817250photo-121-of-218-.jpg)





Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany