Ponad 130 wolontariuszy będzie kwestowało dla WOŚP

Raciborskie Centrum Kultury na finiszu przygotowań do 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Doszły już identyfikatory, na które czekali organizatorzy akcji w Raciborzu. Ponad setka wolontariuszy będzie w niedzielę kwestowała od 7:00 do 20:00 na terenie Raciborza i gmin ościennych.
Wszyscy wolontariusze otrzymają fioletowe torby sponsorowane przez firmę Play, w której znajdować się będą: puszka, serduszka do naklejania oraz karty telefoniczne SIM, żeby móc kontaktować się ze sztabem. Nad zbiórką pieniędzy będzie czuwał Bank Spółdzielczy.
– Wspiera nas cały szereg instytucji – mówi Marek Mansz, główny koordynator przedsięwzięcia. – Oprócz rozliczającego pieniądze Banku Spółdzielczego jest to Miasto Racibórz, Powiat Raciborski, firma Partner Security, restauracje raciborskie, piekarnie i cukiernie, prywatni sponsorzy czy Zakład Karny.
Więźniowie co roku przygotowują dla WOŚP szereg przedmiotów przeznaczonych na licytację. – To głównie rękodzieło – mówi Mansz. – W tamtym roku był to między innymi karmnik dla ptaków czy szkatułka w kształcie domku oraz płyta nagrana przez zespół działający w więzieniu. A w tym roku jeszcze nie wiemy, bo jeszcze nie odebraliśmy fantów – wyjaśnia.
Na bieżąco będziemy informować, ile pieniędzy zebraliśmy – mówi Janina Wystub, dyrektor RCK. Jak dodaje, wolontariusze będą mieli zapewnione ciepłe posiłki i napoje. – Musimy o nich zadbać, bo to oni będą napędzać zbiórkę. Już teraz dziękuję wszystkim sprzymierzeńcom, bez których nie przygotowalibyśmy Finału na taką skalę – zaznacza dyrektor RCK.
Program Finału w Raciborzu przedstawia się następująco:
13:00 – 14:00 Raciborskie Morsy oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej zapraszają na zimową kąpiel na Rynku, pokazy sprzętu strażackiego – Raciborski Rynek
15:30 – Koncert Finałowy Festiwalu Piosenki „50 lat polskiej muzyki pop”
16:00 – Koncert zespołu Perspektywa z RCK
16:30 – Koncert zespołu AST – Artyści Spalonego Teatru
17:30 – licytacja
18:00 – Opowieść Taneczna zespołu SKAZA pt. „Michael Jackson Night”
20:00 – „Światełko do nieba” pokaz sztucznych ogni – Raciborski Rynek
O bezpieczny przebieg całej akcji zadba policja, strażacy, strażnicy miejscy oraz firma Partner Security.
kb

































![Informacja o zamiarze sprzedaży nieruchomości [OGŁOSZENIE URZĘDOWE] Informacja o zamiarze sprzedaży nieruchomości [OGŁOSZENIE URZĘDOWE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765798542zrzut-ekranu-2025-12-15-o-12-35-22-.png)




![Seria groźnych interwencji strażaków w powiecie. Pożary i wypadek przy słupie energetycznym [FOTO] Seria groźnych interwencji strażaków w powiecie. Pożary i wypadek przy słupie energetycznym [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765871045598333448-900629152302961-443722479592108171-n-2-.jpg)





![Pół miliarda na bezpieczeństwo. Briefing posłanki Gabrieli Lenartowicz o obronie cywilnej i sprawach regionu [WIDEO] Pół miliarda na bezpieczeństwo. Briefing posłanki Gabrieli Lenartowicz o obronie cywilnej i sprawach regionu [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765802058gre02980-.jpg)


![Pożary i otwarcia mieszkań. Strażacki weekend w pigułce [RAPORT 998] Pożary i otwarcia mieszkań. Strażacki weekend w pigułce [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765788869599933066-869747175801617-5814755685544542499-n-.jpg)

![Anna & Anna - wyjątkowy koncert w RCK [ZAPOWIEDŹ] Anna & Anna - wyjątkowy koncert w RCK [ZAPOWIEDŹ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765814714raciborz-.jpg)



![Świąteczny Kiermasz w Szkole Podstawowej nr 13 [FOTO] Świąteczny Kiermasz w Szkole Podstawowej nr 13 [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765871592image00007-.jpg)




![Kiermasz pierników w Nędzy w świątecznej atmosferze [FOTO] Kiermasz pierników w Nędzy w świątecznej atmosferze [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765817250photo-121-of-218-.jpg)






















Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany