Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności29 października 201310:10

Nie będzie obszaru Ograniczonego Użytkowania na Kozielskiej

Nie będzie obszaru Ograniczonego Użytkowania na Kozielskiej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz: Powiatowa komisja budżetu zaopiniowała wczoraj pozytywnie wniosek o odrzucenie projektu uchwały dotyczącej stworzenia Obszaru Ograniczonego Użytkowania na drodze krajowej nr 45. Chodzi o newralgiczny odcinek na ulicy Kozielskiej. Projekt uchwały był konsekwencją działań związanych z sygnałami o uciążliwym dla mieszkańców hałasie przekraczającym dopuszczalne normy o prawie 7 decybeli.

Wcześniej GDDKiA opracowała specjalistyczną ekspertyzę, z której wynika, że brak jest technicznych i organizacyjnych możliwosci do wyeliminowania ponadnormatywnej emisji hałasu, nie można postawić tam ekranów akustycznych.

- Hałasu nie zmniejszymy uchwałą, ale każdy z mieszkańców będzie miał możliwość występowania do sądu o odszkodowania - mówił obecny na komisji Krzysztof Sporny. Jak przypomniał, 2 lipca tego roku odbyło się spotkanie z mieszkańcami. Wszyscy byli przeciwni wprowadzeniu tej uchwały, ale zasugerowali podjęcie innych działań, aby zminimalizować uciążliwość - te rozwiązania to m.in. większe kontrole prędkości, poprawa włazów studzienek kanalizacyjnych. - 13 studzienek już naprawiono - poinformował Sporny.
 
Członkowie komisji byli za tym, aby odrzucić ten projekt, argumentując swój wniosek m.in. obawami, że inne ulice, np. Hulczyńska, też będą chciały utworzenia takiej strefy i wstrzymany zostanie rozwój miasta. Komisja wniosek odrzucenia projektu zaopiniowała pozytywnie.

A przypomnijmy, że ekranów akustycznych mogą spodziewać się mieszkańcy ulicy Starowiejskiej. Mają one stanąć najpóźniej do 2015 na odcinku od skrzyżowania z ulicą Czarnieckiego do skrzyżowania z ulicą Ocicką.

kb

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:
Zobacz film z RTK

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 13.02.2026
12 lutego 202621:00

Nasz Racibórz 13.02.2026

Nasz Racibórz 06.02.2026
5 lutego 202621:01

Nasz Racibórz 06.02.2026

Nasz Racibórz 30.01.2026
29 stycznia 202621:33

Nasz Racibórz 30.01.2026

Nasz Racibórz 23.01.2026
22 stycznia 202619:18

Nasz Racibórz 23.01.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.