Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności4 października 201315:24

Święto śląskiej turystyki na Zamku Piastowskim

Święto śląskiej turystyki na Zamku Piastowskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz: Na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbyły się dziś śląskie obchody Światowego Dnia Turystyki. - To święto wszystkich osób działających w turystyce, a fakt, że obchody odbywają się tutaj, świadczy o tym, że nasz zamek ma określoną rangę i duże znaczenie - cieszyła się dyrektor Grażyna Wójcik. Gościem imprezy był członek zarządu województwa Arkadiusz Chęciński.

Największym podziękowaniem dla nas jest to, że turyści chcą tu przyjeżdżać i doceniają bogatą bazę produktów turystycznych, które proponujemy - dodaje Grażyna Wójcik, która odebrała srebrną odznakę Za Zasługi dla Województwa Śląskiego. Złotą przyznano subregionowi zachodniemu, aktywnie działającemu na rzecz promocji turystycznej ziemi raciborsko-rybnicko-wodzisławskiej, Żor i Jastrzębia Zdroju. 

- Zamek jest rozpustnie bogaty - tak o swoich wrażeniach mówili przedstawiciele Beskidzkiej Izby Turystycznej z Cieszyna. - Znamy ten obiekt sprzed 20 lat i pamiętaliśmy go jako ruinę. Teraz budzi zaskoczenie i zdumienie, a najważniejsze, że ten obiekt żyje - podkreślali. - Takie spotkania służą wielu celom - mówił Tomasz Stemplewski, dyrektor Wydziału Gospodarki, Promocji i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach. - Chcemy m.in. uhonorować tych wszystkich, którzy przede wszystkim społecznie pracowali w turystyce - zaznaczał.

Podczas obchodów przyznano branżowe wyróżnienia Śląskiej i Beskidzkiej Izby Turystyki oraz Polskiej Izby Turystyki Oddział Śląski. Jedno z wyróżnień przypadło w udziale Tomaszowi Czerwińskiemu, dyrektorowi Hotelu Polonia.

kb

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:
Zobacz film z RTK
Posłuchaj

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności4 czerwca 202519:29

Wyjątkowy koncert w kaplicy zamkowej. Zabrzmią odrestaurowane organy

Wyjątkowy koncert w kaplicy zamkowej. Zabrzmią odrestaurowane organy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Zamek Piastowski, fot. J. Ptak, arch. A. Zamojskiej
Reklama
Aktualności6 czerwca 202507:00

Co? Gdzie? Kiedy? Nawigator weekendowy

Co? Gdzie? Kiedy? Nawigator weekendowy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Przed nami Dni Raciborza pełne ciekawych wydarzeń i koncertów. Prócz tego czekają nas także emocje związane z zawodami strażackimi, które rozegrane zostaną w Tworkowie, Wojnowicach i Żerdzinach. Sprawdź, co będzie się działo w Raciborzu i okolicy w nadchodzących dniach.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 06.06.2025
5 czerwca 202521:47

Nasz Racibórz 06.06.2025

Nasz Racibórz 30.05.2025
29 maja 202517:46

Nasz Racibórz 30.05.2025

Nasz Racibórz 23.05.2025
22 maja 202518:47

Nasz Racibórz 23.05.2025

Nasz Racibórz 16.05.2025
15 maja 202521:18

Nasz Racibórz 16.05.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.