Po co nam Odra? Trzeba odkryć potencjał rzeki

W ostatnim czasie z różnych względów głośno zrobiło się o Odrze. To dobrze. Rzeka była dotąd postrzegana jako coś niepotrzebnego dla poczucia komfortu życiowego w Raciborzu. Brak pomysłu na Odrę w mieście jest problemem niezmiennie aktualnym. Tymczasem Polacy odkrywają pozytywny potencjał swoich rzek. A co w Raciborzu?
Szczecin, Poznań, Kraków, Bydgoszcz, Gorzów Wlkp., ... to już miasta, w których rzeki oraz ich brzegi stały się integralną częścią przestrzeni życiowej. Deptaki, bulwary i promenady nadbrzeżne przyciągnęły mieszkańców do rzek. Dziś są to ożywione miejsca spotkań, rozrywki, wypoczynku i rekreacji. W pobliskim Opolu udało się ze wsparciem środków unijnych wybudować bulwary nadodrzańskie i choć oddalone od centrum, tętnią życiem. Nadszedł chyba już czas na ruch raciborzan, by sobie odpowiedzieć na pytanie: po co nam Odra w sercu miasta? Sugestiami niech będą impresje obrazkowe zamieszczone poniżej, dla Raciborza w formie wizualizacji, odpowiedź opolan można już fotografować. Wiem, Batman nie przyleci, pieniędzy zawsze brak, ale popatrzeć nic nie kosztuje.
Grzegorz Pinior
Raciborska Hałaburda
Kajakowa i Wioślarska







































![Tragiczny wypadek na drodze pomiędzy Kuźnią Raciborską a Rudą Kozielską [FOTO] Tragiczny wypadek na drodze pomiędzy Kuźnią Raciborską a Rudą Kozielską [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775226830659502147-122128067037079676-5223686915882823458-n-2-.jpg)





![Liturgia Wielkiego Piątku w sercu Raciborza [FOTO i WIDEO] Liturgia Wielkiego Piątku w sercu Raciborza [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775244910img-8159-.jpg)

![Wielki Czwartek w kościele NSPJ – początek Triduum Paschalnego [FOTO] Wielki Czwartek w kościele NSPJ – początek Triduum Paschalnego [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775160715dsc-6260-.jpg)

















![Wielki Piątek – dzień ciszy, refleksji i zadumy [FOTO] Wielki Piątek – dzień ciszy, refleksji i zadumy [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775192300p4021275-.jpg)






















Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany