Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności28 sierpnia 201319:32

Radny Myśliwy doradza prezydentowi. Teraz w sprawie grillów

Radny Myśliwy doradza prezydentowi. Teraz w sprawie grillów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Na dzisiejszej sesji rada miasta przyjęła zaproponowany przez Pana Prezydenta regulamin korzystania z parków w Raciborzu. W pełni świadomie wstrzymałem się od głosu ze względu na kontrowersyjny – moim zdaniem – zapis dopuszczający grillowanie na terenie parku Roth, Franciszka Stahla i Zamkowym - pisze racja w interpelacji przesłanej mediom, a potem dzieli się propozycjami w tej kontrowersyjnej sprawie.

W mojej opinii samo wyznaczenie stref nie gwarantuje jeszcze bezpieczeństwa, porządku i właściwego korzystania z przywileju biwakowania w miejscu publicznym. Szczerze mówiąc, nie wyobrażam sobie rozkładanych przy ulicach Opawskiej czy Kolejowej przenośnych rusztów. Wszystko, co potrafię sobie wyobrazić, raczej budzi mój uzasadniony doświadczeniem niepokój. To nieprawda, że a priori przyjąłem założenie, iż mieszkańcy Raciborza to ludzie bez kultury. To, że nadbałtyckie wydmy niejednokrotnie wyglądają jak śmietnisko, nie oznacza, że co drugi plażowicz jest łajdakiem. Czasem garstka potrafi uprzykrzyć życie pozostałym.

Nie podzielam opinii, że raciborskie parki trzeba na siłę ożywiać. Żyją życiem właściwym dla swojego przeznaczenia, a mieszkańcy chętnie z ich dobrodziejstw korzystają. To nie są martwe przestrzenie. Jeżeli rzeczywiście chcemy wprowadzić innowacje, to nie wyobrażam sobie, byśmy poprzestali na uchwale i wyznaczeniu specjalnych stref. Za nowym prawem muszą pójść konkretne inwestycje, które ucywilizują parkowe imprezy. Proponuję skorzystać z przedstawionych na fotografiach doświadczeń Inowrocławia lub nieco skromniejszej, widocznej na zdjęciu poniżej, wersji.

Drewniane zadaszenie, brukowane podłoże, murowane paleniska, stoły biwakowe, ujęcie wody oraz odpowiednie kosze na rozżarzony brykiet i śmieci powinny zagwarantować bezpieczeństwo oraz odpowiednie korzystanie z nowych regulacji. Takie rozwiązanie nad Odrą, kilkadziesiąt metrów za Pomnikiem Powstańców Śląskich w stronę ruin strzelnicy wojskowej, wydaje się optymalne. Nie generuje konfliktu z bardziej tradycyjnymi funkcjami parkowymi. Proszę zatem o konsekwencję i uwzględnienie powyższej inwestycji w przyszłorocznym budżecie.

Robert Myśliwy

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport15 sierpnia 202622:09

Dwie minuty, które ustawiły mecz. Gamów z udanym początkiem sezonu [FOTO]

Dwie minuty, które ustawiły mecz. Gamów z udanym początkiem sezonu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

W pierwszej kolejce rozgrywek A klasy Podokręgu Racibórz doszło do starcia dwóch zespołów, które przed sezonem miały swoje ambicje. LKS Owsiszcze podejmował u siebie spadkowicza z klasy okręgowej – LKS Gamów. Spotkanie rozpoczęło się od symbolicznej chwili ciszy, którą uczczono pamięć zmarłego byłego prezesa gospodarzy, Józefa Irzika.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 14.08.2026
14 sierpnia 202608:43

Nasz Racibórz 14.08.2026

Nasz Racibórz 07.08.2026
6 sierpnia 202620:53

Nasz Racibórz 07.08.2026

Nasz Racibórz 31.07.2026
30 lipca 202618:15

Nasz Racibórz 31.07.2026

Nasz Racibórz 24.07.2026
24 lipca 202611:18

Nasz Racibórz 24.07.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.