Betlejemskie Światło Pokoju u strażników

20 grudnia delegacja harcerzy z 25. Drużyny Czarne Pantery z Hufca Ziemi Raciborskiej przybyła do komendy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu z wyjątkowym podarunkiem.
Harcerze przynieśli ze sobą i przekazali na ręce Zastępcy Komendanta Śląskiego Oddziału, płk SG Marka Gluszczaka, płomień z betlejemskiej Groty Narodzenia Pańskiego, który wcześniej ich koledzy odebrali od słowackich skautów. Tą drogą, Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Polski po raz dwudziesty drugi. Światełko dotarło również do Śląskiego Oddziału z Komendy Hufca ZHP z Głubczyc przekazane na uroczystej zbiórce w Kietrzu 19 grudnia. Otrzymany przez polskich harcerzy płomień trafia do wszystkich chorągwi, hufców i drużyn harcerskich w kraju, a za ich pośrednictwem do wielu ludzi i instytucji, jako symbol bożonarodzeniowej nadziei, miłości i wiary.
![Narodowe Święto Niepodległości w Raciborzu [FOTO i WIDEO] Narodowe Święto Niepodległości w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1762863913dsc-9688-.jpg)

![Unia Racibórz pokonała Czarnych Gorzyce. Przy Srebrnej polała się krew! [FOTO i WIDEO] Unia Racibórz pokonała Czarnych Gorzyce. Przy Srebrnej polała się krew! [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1762875306dsc01290-.jpg)
![Gwiazdy motoryzacji minionych dekad na raciborskim rynku [FOTO i WIDEO] Gwiazdy motoryzacji minionych dekad na raciborskim rynku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1762876024dsc-3812-.jpg)

![Koncert pieśni patriotycznych na raciborskim rynku [FOTO i WIDEO] Koncert pieśni patriotycznych na raciborskim rynku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1762886709dsc-4136-.jpg)



![Narodowe Święto Niepodległości. Refleksja nad 11 listopada 1918 roku [OPINIA] Narodowe Święto Niepodległości. Refleksja nad 11 listopada 1918 roku [OPINIA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_16671456391665686006_dsc8569--.jpg)




![Święto Niepodległości na sportowo [WYNIKI I TABELE] Święto Niepodległości na sportowo [WYNIKI I TABELE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17629014151762878491gre01590-.jpg)

![Święty Marcin gościł u świętego Mikołaja na Starej Wsi [FOTO] Święty Marcin gościł u świętego Mikołaja na Starej Wsi [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1762937587bez-nazwy-89-.jpg)

![Jesień pełna wydarzeń w Stacji Kultura w Pietrowicach Wielkich [ZAPOWIEDZI] Jesień pełna wydarzeń w Stacji Kultura w Pietrowicach Wielkich [ZAPOWIEDZI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1762950165obraz-1-.jpg)




![Mażoretki Zara 11 XI na Stadionie Śląskim [FOTO i WIDEO] Mażoretki Zara 11 XI na Stadionie Śląskim [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1762951051zdjecie-whatsapp-2025-11-11-o-13-22-30-9b58ad01-.jpg)
![Remisowa batalia w Nędzy. Sześć bramek i kontrowersje na finiszu [FOTO] Remisowa batalia w Nędzy. Sześć bramek i kontrowersje na finiszu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1762894113photo-82-of-184-.jpg)


![Jestem OK - taki, jaki jestem – spotkanie z Anitą Kiderys w bibliotece [ZAPOWIEDŹ] Jestem OK - taki, jaki jestem – spotkanie z Anitą Kiderys w bibliotece [ZAPOWIEDŹ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1762949817anita-kiderys-baner-.png)























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany