Po wypadku na Opawskiej - list otwarty do redakcji i raciborzan

Jako kierowca, codziennie rano przypominam rodzinie "Weźcie do kieszeni opaski odblaskowe - być może będziecie wracać po ciemku, trzeba to założyć na nogawkę spodni/buta, lub chociaż przed przechodzeniem przez jezdnię machać ile się da [to naprawdę działa na kierowców!]. Koszt opaski odblaskowej to 3-4 zł, a życia i obrażeń nie da się wycenić!
W nawiązaniu do informacji o poyrąceniu, 4 grudnia, pieszej na ul. Opawskiej przesyłam list otwarty list do Redakcji NaszRaciborz i do raciborzan
Pamiętam, że kilka lat temu, jako rowerzysta, dostałem [za darmo] od policjanta taką opaskę i do dzisiaj ją mam/i cenię i używam. Nie dalej jak dzisiaj musiałem ostro hamować autem przed tzw. "ciemnym duchem" na przejściu - przejście dla pieszych nie jest 100% gwarancją, że nie zostaną potrąceni [a niektórzy właśnie tak się zachowują]. Apeluję do redakcji NASZRACIBORZ, aby uaktywnić wielką akcję w naszym mieście np. pt: BLASKI-RACIBORZA, jestem pewien, że będzie to sukcesem na skalę całej Polski. Bardzo dużą promocją marketingową dla wielu firm Raciborskich byłoby nadrukowanie logo firmy [NaszRaciborz, VANESSA, SGL-CARBON, RAFAKO, RAFAMET, MIASTO-RACIBORZ, RAMETA, PGL-DOM, EL-BIS, EMA-BRZEZIE - oraz różne sklepy/sieci] na takim odblasku. Ludziska! zróbmy coś w Raciborzu żeby nam cała Polska zazdrościła!!! Zróbmy to zanim inne sąsiedzkie miasto znowu wyprzedzi Racibórz! Może to trochę późna pora roku na taki apel ale zawsze można komuś pomóć - sam mam znajomego którego żona zginęła w taki "ciemny" sposób.
pozdrawiam wszystkich Raciborzan także z powiatu i okolic,
pozdrawiam
Piotrek
![I LO im. Jana Kasprowicza świętuje 80-lecie – gala jubileuszowa i spotkania w szkole [FOTO i WIDEO] I LO im. Jana Kasprowicza świętuje 80-lecie – gala jubileuszowa i spotkania w szkole [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765557622jubileusz80lo1-570-kopia-.jpg)


![Wielka kumulacja. Weekend pełen jarmarków w powiecie raciborskim [ZAPOWIEDZI] Wielka kumulacja. Weekend pełen jarmarków w powiecie raciborskim [ZAPOWIEDZI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17656121671764980271bez-nazwy-107-.jpg)

![Jesteśmy z Kasprowicza. Jubileusz 80-lecia I Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu na bis! [FOTO i WIDEO] Jesteśmy z Kasprowicza. Jubileusz 80-lecia I Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu na bis! [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765615007bez-nazwy-346-.jpg)






![Kosmiczna opowieść o solidarności. 22. Gwiazdka Serc przy niemal pełnej sali RCK [FOTO i WIDEO 1] Kosmiczna opowieść o solidarności. 22. Gwiazdka Serc przy niemal pełnej sali RCK [FOTO i WIDEO 1] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765700211dsc-4149-.jpg)
![Bajkowy Zamek Piastowski gościł Pociąg Świątecznych Marzeń [FOTO i WIDEO] Bajkowy Zamek Piastowski gościł Pociąg Świątecznych Marzeń [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765620050dsc-7094-duz-y-.jpeg)
![Pełna widownia i wspólna energia. Gwiazdka Serc po raz 22. w Raciborskim Centrum Kultury [FOTO i WIDEO 2] Pełna widownia i wspólna energia. Gwiazdka Serc po raz 22. w Raciborskim Centrum Kultury [FOTO i WIDEO 2] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765700078bez-nazwy-197-.jpg)


![W Brzeziu upamiętniono polskich policjantów – ofiary zbrodni katyńskiej [FOTO i WIDEO] W Brzeziu upamiętniono polskich policjantów – ofiary zbrodni katyńskiej [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765715254img-2139-.jpg)




![Bajkowy zamek w świątecznej odsłonie. Sobota pełna magii, w niedzielę kolejne atrakcje [FOTO] Bajkowy zamek w świątecznej odsłonie. Sobota pełna magii, w niedzielę kolejne atrakcje [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765702366dsc-1437-.jpg)




























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany