Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności20 listopada 201208:43

Coraz więcej bezrobotnych po studiach

Coraz więcej bezrobotnych po studiach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

- W powiecie raciborskim zwiększa się liczba bezrobotnych z wykształceniem wyższym - powiedział dziś Mirosław Ruszkiewicz, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, w którym spotkała się na pierwszym posiedzeniu Powiatowa Rada Zatrudnienia.  Przez panujący kryzys w kraju, Adam Hajduk, starosta powiatu raciborskiego chce planu, dzięki któremu bezrobocie nie będzie w naszym powiecie tak dotkliwe.

Na początku posiedzenia Powiatowa Rada Zatrudnienia, która składa się z przedstawicieli związków zawodowych i samorządów oraz kół rolniczych wybrała spośród czternastu członków przewodniczącego i jego zastępcę. Przewodniczącym rady został Mirosław Małek z Rady Gminy Kornowac. Natomiast jego zastępcą Iwona Trzeciakowska, naczelnik Wydziału Społecznego Urzędu Miasta w Raciborzu. Rada wybierana jest co 4 lata. Jest organem opiniodawczo-doradczym starosty.

Dyrektor Ruszkiewicz przedstawił bieżące dane dotyczące bezrobocia w naszym powiecie. Okazuje się, że zwiększa się liczba bezrobotnych z tytułem magistra lub licencjata. Pod koniec paździenika 2012 r. zarejestrowanych było 368 osób z wyższym wykształceniem. Najwięcej bezrobotnych to osoby w wieku 25-34 lat, aż 830. Pod koniec października w sumie zarejestrowanych było ogółem 2851 ludzi bez pracy, w tym 1769 kobiet. Ruszkiewicz jednak zaznacza, że w porównaniu z Częstochową czy Bytomiem nasz powiat nie jest w złej sytuacji.

Czar

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności1 lipca 202617:43

Smutne wieści z Krzanowic. Zmarł proboszcz, ks. Marek Wcisło

Smutne wieści z Krzanowic. Zmarł proboszcz, ks. Marek Wcisło - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Kuria Opolska i M. Basista
Reklama
Aktualności2 lipca 202613:46

Przeżyli razem pół wieku. W Raciborzu odebrali medale od Prezydenta RP [FOTO i WIDEO]

Przeżyli razem pół wieku. W Raciborzu odebrali medale od Prezydenta RP [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W raciborskim Pałacu Ślubów odbyła się dziś, 2 lipca, uroczystość jubileuszy małżeńskich. Medale przyznane przez Prezydenta RP wręczyli jubilatom II Wicewojewoda Śląski Michał Kopański oraz prezydent Raciborza, Jacek Wojciechowicz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 03.07.2026
2 lipca 202619:22

Nasz Racibórz 03.07.2026

Nasz Racibórz 26.06.2026
25 czerwca 202620:19

Nasz Racibórz 26.06.2026

Nasz Racibórz 19.12.2026
19 czerwca 202608:55

Nasz Racibórz 19.12.2026

Nasz Racibórz 12.06.2026
11 czerwca 202620:34

Nasz Racibórz 12.06.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.