Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności8 listopada 201210:15

Starosta chce planu ewakuacji

Starosta chce planu ewakuacji - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Podczas obrad wczorajszej komisji bezpieczeństwa i porządku w Starostwie Powiatowym toczyła się burzliwa dyskusja między starostą Adamem Hajdukiem a dyrektorem szpitala Ryszardem Rudnikiem. Poszło o plan ewakuacji całego szpitala na wypadek zagrożenia.

– Coraz częściej słyszymy o podłożeniach ładunków wybuchowych w szpitalach w naszym kraju. W tym roku jeden z wrocławskich szpitali był ewakuowany i w wyniku tego zmarła jedna osoba. Dlatego musimy mieć konkretny plan w razie, gdyby zdarzyła się taka sytuacja w naszym mieście - mówił Adam Hajduk. Starosta chciał wiedzieć, gdzie trafią pacjenci, gdyby szpital był ewakuowany. Dyrektor raciborskiego szpitala stanął na stanowisku, że nie jest możliwe uzgodnienie z żadnym szpitalem, że w razie sytuacji kryzysowej pacjenci w ciężkim stanie zostaną tam na sto procent ulokowani. – Nikt nam nie gwarantuje, że na pewno będą wolne miejsca dla naszych pacjentów - mówi Ryszard Rudnik. Starosta obstawał jednak przy swoim i zapowiedział, że sprawę ponownie poruszy na najbliższej komisji bezpieczeństwa. – Musimy tą kwestię mieć dokładnie uzgodnioną - podsumował.

czar

 

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:
Zobacz film z RTK

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności1 lipca 202617:43

Smutne wieści z Krzanowic. Zmarł proboszcz, ks. Marek Wcisło

Smutne wieści z Krzanowic. Zmarł proboszcz, ks. Marek Wcisło - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Kuria Opolska i M. Basista
Reklama
Aktualności2 lipca 202613:46

Przeżyli razem pół wieku. W Raciborzu odebrali medale od Prezydenta RP [FOTO i WIDEO]

Przeżyli razem pół wieku. W Raciborzu odebrali medale od Prezydenta RP [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W raciborskim Pałacu Ślubów odbyła się dziś, 2 lipca, uroczystość jubileuszy małżeńskich. Medale przyznane przez Prezydenta RP wręczyli jubilatom II Wicewojewoda Śląski Michał Kopański oraz prezydent Raciborza, Jacek Wojciechowicz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 03.07.2026
2 lipca 202619:22

Nasz Racibórz 03.07.2026

Nasz Racibórz 26.06.2026
25 czerwca 202620:19

Nasz Racibórz 26.06.2026

Nasz Racibórz 19.12.2026
19 czerwca 202608:55

Nasz Racibórz 19.12.2026

Nasz Racibórz 12.06.2026
11 czerwca 202620:34

Nasz Racibórz 12.06.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.