Piknik oldtimerów w Wojnowicach

Przypałacowy park w Wojnowicach stał się dziś miejscem zlotu oldtimerów. Trzydzieści załóg z Polski i Czech przybyło w starych samochodach oraz na pięknych dwuśladach. - Mamy nadzieję, że na kolejnych będzie więcej gości. Dziś troszkę przeszkodził nam deszcz i stąd brak kabrioletów - mówią organizatorzy.
Zlot i piknik zorganizowali Zbigniew Woźniak, właściciel pałacu w Wojnowicach, oraz Robert Kopiec z Opola. Zameldowały się załogi z Polski (głównie Opolszczyzny oraz powiatu raciborskiego), a także z Czech. Był grill, kilka konkurencji, a także towarzyskie rozmowy. - Taka jest formuła tej imprezy - spotkanie miłośników starych pojazdów w scenerii zabytku - mówi Zbigniew Woźniak.
Nagrodę za najpiękniejszy samochód otrzymali Irena i Joachim Pischnik ze Strzelec Opolskich za piękny, niebieski, bardzo rzadko już dziś spotykany pojazd czechosłowackiej marki JAWA z 1933 roku, zaś nagrodę za najpiękniejszy motocykl - Andrzej Vavrecka z Republiki Czeskiej za czerwony, pięknie utrzymany pojazd z 1939 roku, również czechosłowackiej marki JAWA.
(w)



































![Czujność policjantów poza służbą uratowała uczestników ruchu. Zatrzymano kierującą pod wpływem narkotyków [WIDEO] Czujność policjantów poza służbą uratowała uczestników ruchu. Zatrzymano kierującą pod wpływem narkotyków [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_177425810955-926939-2-.jpg)

![Mistrzostwa Szkół Sportowych Racibórz 2026. Ponad 380 zawodników na pływalni H2Ostróg [FOTO] Mistrzostwa Szkół Sportowych Racibórz 2026. Ponad 380 zawodników na pływalni H2Ostróg [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774172721bez-nazwy-139-.jpg)






![Dziedzictwo na talerzu i w słowie. Śląska Wielkanoc w Pietrowicach Wielkich na bis [FOTO] Dziedzictwo na talerzu i w słowie. Śląska Wielkanoc w Pietrowicach Wielkich na bis [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774250829dsc05363-.jpg)






![Pasyjna zaduma na Zamku Piastowskim. Koncert chóru z Krzyżanowic [FOTO i WIDEO] Pasyjna zaduma na Zamku Piastowskim. Koncert chóru z Krzyżanowic [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774254308dsc-0029-.jpg)




























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany