Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności12 marca 201114:07

Nauczyciele sami będą doradzać

Nauczyciele sami będą doradzać - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Nie będzie dodatkowych doradców zawodowych w gimnazjach. - Zastanawialiśmy się, by uzupełnić ofertę oświatową o doradztwo zawodowe. Po rozmowach z dyrektorami szkół okazało się, że nie ma takiej potrzeby, gdyż w każdej z nich są nauczyciele z odpowiednimi kwalifikacjami - wyjaśnia Ludmiła Nowacka.

W Urzędzie Miasta w Raciborzu zastanawiano się nad wprowadzeniem do gimnazjów doradców zawodowych, którzy pomogliby uczniom w odnalezieniu życiowej drogi pod kątem wyboru odpowiedniej do ich predyspozycji profesji. - Myśleliśmy o uzupełnienie oferty oświatowej o doradców zawodowych, bo gimnazjaliści nie zawsze potrafią sami ocenić swoje umiejętności - wyjaśnia wiceprezydent Ludmiła Nowacka.

Ostatecznie, po spotkaniu z dyrektorami, z pomysłu zrezygnowano, bo okazało się, że wprowadzanie nowych specjalistów do placówek nie jest zasadne. - Dyrektorzy gimnazjów poinformowali nas, że w każdej z nich są pedagodzy, nauczyciele, którzy posiadają w tym temacie odpowiednie kwalifikacje, więc możemy nimi się wspierać - podsumowuje wiceprezydent.

JaGA

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności5 lipca 202522:58

Międzynarodowy Turniej Oldbojów o Puchar Wójta Gminy Krzyżanowice [FOTO i WIDEO]

Międzynarodowy Turniej Oldbojów o Puchar Wójta Gminy Krzyżanowice [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

W sobotę, 5 lipca na boisku KS Kolejarz Chałupki odbył się wyjątkowy sportowy festiwal – Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Oldbojów o Puchar Wójta Gminy Krzyżanowice. Organizatorem wydarzenia był KS Kolejarz Chałupki, który już od lat z powodzeniem integruje lokalną społeczność wokół piłki nożnej i tradycji sportowej, we współpracy z Gminą Krzyżanowice.

Th
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności5 lipca 202522:35

70 lat OSP w Nowej Wiosce [FOTO i WIDEO]

70 lat OSP w Nowej Wiosce [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

5 lipca Ochotnicza Straż Pożarna w Nowej Wiosce (gmina Krzyżanowice) obchodziła jubileusz siedemdziesięciolecia istnienia. Obchody jubileuszowe rozpoczęły się od Mszy św. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Owsiszczach, którą odprawił ks. proboszcz Piotr Kuc. Następnie strażacy i ich goście przejechali do remizy w Nowej Wiosce, gdzie odbyła się uroczystość.

Th
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 04.07.2025
4 lipca 202508:58

Nasz Racibórz 04.07.2025

Nasz Racibórz 27.06.2025
27 czerwca 202519:05

Nasz Racibórz 27.06.2025

Nasz Racibórz 20.06.2025
19 czerwca 202522:36

Nasz Racibórz 20.06.2025

Nasz Racibórz 13.06.2025
13 czerwca 202509:38

Nasz Racibórz 13.06.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.