Nowy zarządca dworca PKP

Miasto nadal zainteresowane jest przejęciem nieruchomości należących do PKP. Chodzi między innymi o teren położony przy ul. Eichedorffa, torowisko w Raciborzu-Studziennej i dworzec kolejowy. Ten ostatni, jak się okazuje, ma nowego zarządcę - Rejon Dworców Kolejowych.
Wczoraj z wizytą do katowickiej siedziby PKP Nieruchomości udali się Mirosław Lenk prezydent Raciborza i Wojciech Krzyżek, zastępca prezydenta. Z przedstawicielami PKP omówiono trzy sprawy, którymi zainteresowane jest miasto.
Pierwsza z nich dotyczyła nieruchomości położonej przy ulicy Eichendorffa. To około 15-hektarowy teren położony przy wiadukcie. Wstępnie władze miasta otrzymały zgodę na jej przejęcie.
Druga sprawa dotyczyła starego torowiska w dzielnicy Raciborza - Studziennej. Ustalono, że PKP oszacuje nieruchomość i przedstawi nową ofertę sprzedaży. Jeżeli udałoby się pozyskać teren, to w przyszłości mogłaby powstać tu ścieżka rowerowa.
Kolejna sprawa poruszona podczas spotkania dotyczyła przejęcia dworca PKP. Obecnym właścicielem nieruchomości jest Rejon Dworców Kolejowych, do którego władze Raciborza zwrócą się z podaniem wyrażającym chęć przejęcia nieruchomości.
um
![Słodkie imperia dawnego Raciborza. Nocne zwiedzanie z degustacją [ZAPROSZENIE] Słodkie imperia dawnego Raciborza. Nocne zwiedzanie z degustacją [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774473728gemini-generated-image-97wlcl97wlcl97wl-.png)






![25 bohaterów uhonorowanych. Akcja krwiodawstwa z zielonym akcentem w Raciborzu [FOTO i WIDEO] 25 bohaterów uhonorowanych. Akcja krwiodawstwa z zielonym akcentem w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774436076krew-.jpg)

















![Dzień otwarty w Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu [FOTO] Dzień otwarty w Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774456568ans-354-kopia-.jpg)
























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany