Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności20 listopada 201011:49

PEAD dla ubogich i powodzian

PEAD dla ubogich i powodzian - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Mąka, makarony, dżemy, ryż, kasza oraz inne artykuły spożywcze otrzymali w tym roku najbiedniejsi mieszkańcy powiatu raciborskiego, każdy łącznie po 67 kg. Nie zapomniano o powodzianach. Wczoraj w starostwie podsumowano kolejną edycję Europejskiego Programu Pomocy Żywnościowej PEAD.

W październiku w powiecie raciborskim odbyła się już siódma edycja Europejskiego Programu Pomocy Żywnościowej PEAD. Program funkcjonuje w krajach Unii Europejskiej od 1987 roku, w Polsce jest realizowany od 2004 roku. W tym samym roku do akcji ponownie włączył się powiat raciborski. Jej celem jest nieodpłatne przekazywanie żywności najuboższym mieszkańcom

Tegoroczna pomoc objęła sześć gmin naszego powiatu oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Człowieka Tęcza z Raciborza. W sumie z pomocy skorzystało około 1700 osób. Na każdą z nich przypadło 67 kilogramów żywności. Ponadto sprowadzono 40 ton żywności dla poszkodowanych w tegorocznej majowej powodzi. Z tej pomocy skorzystało około 2 tysiące osób z Kuźni Raciborskiej, Nędzy i Rudnika.

W powiecie raciborskim odbiorem i rozprowadzaniem towaru zajmowały się ochotnicze straże pożarne oraz koło gospodyń wiejskich.

W 2008 r. wartość wszystkich przekazanych towarów (po cenach rynkowych) wyniosła 766 tys. zł, a w 2009 roku już 1,38 mln zł. Koordynatorem programu był Krystian Niewrzoł.

(k)

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności5 lipca 202522:58

Międzynarodowy Turniej Oldbojów o Puchar Wójta Gminy Krzyżanowice [FOTO i WIDEO]

Międzynarodowy Turniej Oldbojów o Puchar Wójta Gminy Krzyżanowice [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

W sobotę, 5 lipca na boisku KS Kolejarz Chałupki odbył się wyjątkowy sportowy festiwal – Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Oldbojów o Puchar Wójta Gminy Krzyżanowice. Organizatorem wydarzenia był KS Kolejarz Chałupki, który już od lat z powodzeniem integruje lokalną społeczność wokół piłki nożnej i tradycji sportowej, we współpracy z Gminą Krzyżanowice.

Th
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności5 lipca 202522:35

70 lat OSP w Nowej Wiosce [FOTO i WIDEO]

70 lat OSP w Nowej Wiosce [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

5 lipca Ochotnicza Straż Pożarna w Nowej Wiosce (gmina Krzyżanowice) obchodziła jubileusz siedemdziesięciolecia istnienia. Obchody jubileuszowe rozpoczęły się od Mszy św. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Owsiszczach, którą odprawił ks. proboszcz Piotr Kuc. Następnie strażacy i ich goście przejechali do remizy w Nowej Wiosce, gdzie odbyła się uroczystość.

Th
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 04.07.2025
4 lipca 202508:58

Nasz Racibórz 04.07.2025

Nasz Racibórz 27.06.2025
27 czerwca 202519:05

Nasz Racibórz 27.06.2025

Nasz Racibórz 20.06.2025
19 czerwca 202522:36

Nasz Racibórz 20.06.2025

Nasz Racibórz 13.06.2025
13 czerwca 202509:38

Nasz Racibórz 13.06.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.