26 nowych kaprali w Śląskim Oddziale Straży Granicznej w Raciborzu

W Komendzie Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu odbyła się uroczystość mianowania 26 funkcjonariuszy na stopień kaprala SG. Awansowani zakończyli wielomiesięczne szkolenia przygotowujące do pełnienia służby na stanowiskach podoficerskich.
W Komendzie Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu odbyło się uroczyste wręczenie aktów mianowania na stopień kaprala Straży Granicznej. Dokumenty potwierdzające awans wręczył płk SG Adam Kurek, Zastępca Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej.
Łącznie 26 funkcjonariuszy ukończyło kilkumiesięczne szkolenie podstawowe, a następnie szkolenie podoficerskie realizowane w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych w Lubaniu. W trakcie kursów zdobywali wiedzę teoretyczną oraz praktyczne umiejętności niezbędne do wykonywania zadań służbowych.
Nowo mianowani kaprale zostaną skierowani do placówek Śląskiego Oddziału Straży Granicznej, gdzie będą pełnić służbę m.in. w Bielsku-Białej, Rudzie Śląskiej, Sosnowcu, Częstochowie, Katowicach-Pyrzowicach oraz Opolu.




















![Deszcz nie przestraszył fanów motoryzacji. Zlot w Sławikowie [FOTO] Deszcz nie przestraszył fanów motoryzacji. Zlot w Sławikowie [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1783859092dsc-5650-.jpg)




![Dwie bramki w końcówce przesądziły o wyniku. Unia Racibórz uległa Fortunie [FOTO] Dwie bramki w końcówce przesądziły o wyniku. Unia Racibórz uległa Fortunie [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1783790092photo-46-z-57-.jpg)
























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany