Bezpieczeństwo bez granic. Policja na Polsko–Czeskim Pikniku Przyjaźni

Przy ruinach zamku w Tworkowie odbyło się dziś wydarzenie o charakterze integracyjno-edukacyjnym pod nazwą „Polsko–Czeski Piknik Przyjaźni”. Inicjatywa została zrealizowana w ramach projektu skierowanego do mieszkańców pogranicza polsko-czeskiego i miała na celu wzmacnianie współpracy oraz budowanie relacji pomiędzy społecznościami po obu stronach granicy.
Integracja mieszkańców pogranicza
Piknik był okazją do spotkania mieszkańców regionu, wymiany doświadczeń oraz wspólnego spędzenia czasu w przestrzeni o wyjątkowym historycznym charakterze. Ruiny zamku w Tworkowie stworzyły symboliczne tło dla wydarzenia, które łączyło elementy integracyjne z edukacyjnymi.
Edukacja w zakresie bezpieczeństwa
Jednym z najważniejszych punktów programu były działania edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać pogadanek poświęconych zasadom poruszania się po drogach w Polsce i Czechach oraz najczęstszym zagrożeniom wynikającym z nieprawidłowych zachowań uczestników ruchu.
Udział policji
W realizację przedsięwzięcia aktywnie włączyli się funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego, którzy przeprowadzili spotkania z uczestnikami pikniku. Policjanci omawiali przepisy ruchu drogowego obowiązujące po obu stronach granicy oraz zwracali uwagę na kwestie związane z bezpieczeństwem pieszych, rowerzystów i kierowców.
Bezpośredni kontakt z funkcjonariuszami pozwolił uczestnikom na zadawanie pytań oraz poszerzenie wiedzy w zakresie codziennego poruszania się po drogach.
Wartość edukacyjna wydarzenia
Obecność policji spotkała się z dużym zainteresowaniem, a część edukacyjna znacząco wzbogaciła program pikniku. Dzięki temu wydarzenie nie ograniczało się jedynie do integracji, ale pełniło również ważną funkcję profilaktyczną.
Współpraca ponad granicami
„Polsko–Czeski Piknik Przyjaźni” pokazuje, że współpraca transgraniczna może łączyć integrację społeczną z edukacją i profilaktyką. Takie inicjatywy sprzyjają budowaniu odpowiedzialnych postaw oraz wzmacniają świadomość w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Wydarzenie stanowi kolejny przykład działań, które łączą mieszkańców pogranicza i rozwijają współpracę pomiędzy Polską a Czechami.














![II Festiwal Średniowieczny na Zamku Piastowskim w Raciborzu - noc ognia, biesiada i koncerty [9, 10 MAJA] II Festiwal Średniowieczny na Zamku Piastowskim w Raciborzu - noc ognia, biesiada i koncerty [9, 10 MAJA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777984659675713300-1419211210251406-3056041510382464850-n-.jpg)






































Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany