Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności31 marca 202608:11

Biblioteka pełna magii - Noc z Andersenem 2026 w krainie Narnii

Biblioteka pełna magii - Noc z Andersenem 2026 w krainie Narnii - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Tegoroczna Noc z Andersenem w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Raciborzu przeniosła uczestników do niezwykłej krainy Opowieści z Narnii, gdzie wyobraźnia staje się kluczem do wielkiej przygody. Co się stanie, gdy zwykła szafa okaże się przejściem do świata pełnego magii, mówiących zwierząt i wielkich bohaterów? Odpowiedź poznały dzieci, które wzięły udział w wydarzeniu inspirowanym historiami C.S. Lewisa.

Noc z Andersenem jest międzynarodowym przedsięwzięciem, w ramach którego biblioteki organizują całonocne imprezy dla dzieci. Nazwa wydarzenia przypomina o święcie książki dziecięcej, które obchodzone jest na całym świecie 2 kwietnia, dla upamiętnienia urodzin Hansa Christiana Andresena. 

Na początku spotkania uczestnicy zostali serdecznie powitani i wprowadzeni w fabułę wyprawy do Narnii. Dzieci przeniosły się do krainy, w której zimowy las skrywa tajemnice, zwierzęta mówią ludzkim głosem, a nad wszystkim czuwa potężny lew Aslan. Każda grupa wyruszyła w podróż po kolejnych zadaniach, gdzie czekały rycerskie próby sprawności, zagadki w domu Białej Czarownicy, prace plastyczne oraz tworzenie własnych opowieści 
i krain inspirowanych Narnią. Na najwytrwalszych uczestników czekał jeszcze film i zasłużona nocka pośród bibliotecznych regałów…

Noc pełna wyzwań, współpracy i wyobraźni pokazała, że magia literatury oraz inspiracje płynące z książek potrafią przenieść dzieci w zupełnie inny świat - wystarczy tylko otworzyć książkę i dać się ponieść przygodzie.

Dziękujemy za wsparcie przychylnych darczyńców - Piekarni Alfred, Mieszko S.A. i Stacji Miejskiej, którzy ufundowali poczęstunek dla uczestników Nocy.

Autor: Biblioteka Racibórz, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport28 czerwca 202622:59

Baraż w piekarniku. Naprzód Krzyżkowice rozbił Ocice w finale walki o A klasę [FOTO]

Baraż w piekarniku. Naprzód Krzyżkowice rozbił Ocice w finale walki o A klasę [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W ekstremalnie trudnych warunkach atmosferycznych rozegrany został finał baraży o awans do klasy A Podokręgu Racibórz na sezon 2026/2027. Na boisku w Krzyżkowicach zmierzyły się miejscowy Naprzód oraz LKS Ocice. Termometry wskazywały temperaturę zbliżoną do 40 stopni Celsjusza, co oznaczało jeszcze większy upał niż podczas sobotniego barażu rozegranego w Pietrowicach Wielkich.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 26.06.2026
25 czerwca 202620:19

Nasz Racibórz 26.06.2026

Nasz Racibórz 19.12.2026
19 czerwca 202608:55

Nasz Racibórz 19.12.2026

Nasz Racibórz 12.06.2026
11 czerwca 202620:34

Nasz Racibórz 12.06.2026

Nasz Racibórz 05.06.2026
5 czerwca 202616:09

Nasz Racibórz 05.06.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.