Koncert Pasyjny Chóru parafii św. Anny w Krzyżanowicach na zamku w Raciborzu - 22.03. godz. 19.00

W niedzielę, 22 marca 2026 r. o godz. 19:00 w kaplicy pw. św. Tomasza Becketa na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbędzie się Koncert Pasyjny w wykonaniu Chóru parafii św. Anny w Krzyżanowicach. W programie zabrzmią pieśni eucharystyczne, wielkopostne i pasyjne, w tym wybrane utwory muzyki klasycznej. Wydarzenie będzie okazją do zatrzymania się, modlitwy i głębokiej refleksji, a całość stworzy przestrzeń do medytacji, zadumy i wewnętrznego wyciszenia.
Chórowi towarzyszyć będzie Arkadiusz Popławski. Zespół, powstały w 1985 r., skupia członków nie tylko z Krzyżanowic, ale także z innych miejscowości. Jego głównym zadaniem jest oprawa muzyczna uroczystości religijnych w parafii św. Anny, ale chór występuje również w innych kościołach i aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym regionu. Od ponad 10 lat jest organizatorem i gospodarzem międzynarodowego Przeglądu Chórów Pogranicza, w którym biorą udział chóry kościelne z Polski i Republiki Czeskiej. Repertuar chóru obejmuje głównie pieśni religijne, ale zespół wykonuje także muzykę klasyczną i ludową. Chór koncertował z wieloma solistami, zespołami i orkiestrami, a dotychczas wydał trzy płyty ze swoimi utworami.











![II Festiwal Średniowieczny na Zamku Piastowskim w Raciborzu - noc ognia, biesiada i koncerty [9, 10 MAJA] II Festiwal Średniowieczny na Zamku Piastowskim w Raciborzu - noc ognia, biesiada i koncerty [9, 10 MAJA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777984659675713300-1419211210251406-3056041510382464850-n-.jpg)






































Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany