Jedna interwencja raciborskich strażaków. Otwarcie mieszkania na prośbę policji

Czwartkowa służba strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu upłynęła stosunkowo spokojnie. W ciągu dnia odnotowano jedno zgłoszenie wymagające interwencji ratowników. Zdarzenie miało charakter pomocniczy i związane było z koniecznością otwarcia mieszkania.
Interwencja przy ulicy Solnej w Raciborzu
Do zdarzenia doszło w czwartek, 5 marca. Zgłoszenie wpłynęło o godzinie 16:09 i dotyczyło jednego z mieszkań przy ulicy Solnej w Raciborzu. Na miejsce skierowano zastęp Państwowej Straży Pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Raciborzu, w którym działało pięciu strażaków.
Strażacy zostali zadysponowani na prośbę policji, która potrzebowała pomocy w dostaniu się do zamkniętego lokalu. Tego typu działania należą do standardowych interwencji ratowniczych i podejmowane są w sytuacjach, gdy istnieje podejrzenie zagrożenia dla zdrowia lub życia osoby przebywającej w mieszkaniu.
Mieszkanie było puste
Po przybyciu na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że obawy dotyczące lokatora były nieuzasadnione. Z ustaleń wynikało, że sąsiedzi mieli tego dnia kontakt z mieszkańcem lokalu, jednak w chwili prowadzenia działań nie przebywał on w mieszkaniu. Interwencja zakończyła się o godzinie 16:33. Strażacy zakończyli działania po niespełna pół godzinie od momentu otrzymania zgłoszenia.
Brak strat materialnych
Akcja nie spowodowała żadnych strat materialnych. W tego typu sytuacjach strażacy działają przede wszystkim w celu zapewnienia bezpieczeństwa i wsparcia innych służb, w tym policji czy zespołów ratownictwa medycznego.
Czwartkowa służba w powiecie raciborskim należała więc do spokojniejszych, a jedyna interwencja miała charakter prewencyjny.

![Garaż wielopoziomowy przy ul. Żółkiewskiego już otwarty. Zakończono inwestycję parkingową w Raciborzu [FOTO] Garaż wielopoziomowy przy ul. Żółkiewskiego już otwarty. Zakończono inwestycję parkingową w Raciborzu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1776184758img-4365-.jpg)


![Dramat na Solnej, awaria windy i zanieczyszczony potok [RAPORT 998] Dramat na Solnej, awaria windy i zanieczyszczony potok [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1773479732628407680-1229394136045578-5320161355132321652-n-.jpg)





![Odrarium przy Zamku Piastowskim już otwarte. Nowa przestrzeń edukacji przyrodniczej nad Odrą [FOTO i WIDEO] Odrarium przy Zamku Piastowskim już otwarte. Nowa przestrzeń edukacji przyrodniczej nad Odrą [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1776181824dsc-2064-.jpg)







































Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany