Tam, gdzie milknie cisza – jesienne brzmienia w Stacji Kultura

23 listopada 2025 roku w Stacji Kultura w Pietrowicach Wielkich odbył się koncert duetu Kowalewska & Kuder pt. „Tam, gdzie milknie cisza”. Wydarzenie przyciągnęło miłośników kameralnej, nastrojowej muzyki, którzy mogli doświadczyć bliskości sceny i pełnej ekspresji artystów.
Duet zaprezentował autorskie piosenki, w tym debiutancki singiel „Kawa”, a także nowe, niepublikowane jeszcze utwory, które zapowiadają premierę pełnego albumu planowanego na 2026 rok. W programie znalazły się także nastrojowe covery, wykonane w akustycznych aranżacjach fortepianowych. Wieczór wyróżniał się subtelnością, elegancją i ciepłem, a dostosowane do jesiennego klimatu brzmienia fortepianu oraz wyrazisty wokal Celiny Kowalewskiej tworzyły wyjątkową, intymną atmosferę.
Celina Kowalewska – wokalistka pochodząca z Raciborza – zachwycała publiczność siłą i wrażliwością głosu, łącząc techniczną precyzję z głęboką emocjonalnością. Od początku swojej kariery tworzy niezapomniane muzyczne doświadczenia, zarówno solowo, jak i w zespołach, z którymi współpracowała. Jest również nauczycielką i terapeutką, a swoją energią sceniczną potrafiła w pełni zaangażować słuchaczy, tworząc bliski kontakt z publicznością.
Marek Kuder – pianista, aranżer i akompaniator – odpowiadał za klimatyczne aranżacje i fortepianowe tło koncertu. Jako instruktor w Raciborskim Centrum Kultury oraz uczestnik wielu projektów muzycznych i spektakli, Marek tworzy muzykę pełną głębi i wyrafinowanej ekspresji. Obok działalności koncertowej, pracuje nad własnym debiutanckim albumem „Angel’s Piano”. Jego wszechstronność i doświadczenie sceniczne pozwoliły na stworzenie perfekcyjnej harmonii z wokalem Celiny Kowalewskiej.
Koncert „Tam, gdzie milknie cisza” był okazją do bliskiego obcowania z muzyką autorską oraz wyjątkowym wykonaniem akustycznym, które podkreślało emocjonalną i artystyczną dojrzałość duetu Kowalewska & Kuder.









![Raciborska Gala Kultury i Wolontariatu [FOTO i WIDEO] Raciborska Gala Kultury i Wolontariatu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1763845867dsc-1019-.jpg)









![Tradycja ciągle żywa – obrzędowość doroczna okresu bożonarodzeniowego okolic Raciborza [FOTO] Tradycja ciągle żywa – obrzędowość doroczna okresu bożonarodzeniowego okolic Raciborza [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1763806974bez-nazwy-167-.jpg)



![Jesienne Granie w Urban Labie [FOTO i WIDEO] Jesienne Granie w Urban Labie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1763848759bez-nazwy-23-.jpg)


![Trzecia odsłona Winter Futsal Cup za nami [FOTO] Trzecia odsłona Winter Futsal Cup za nami [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1763898067photo-59-of-131-.jpg)



























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany