Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności30 września 202508:19

Środy z KSeF – cykl szkoleń ze śląską KAS

Środy z KSeF – cykl szkoleń ze śląską KAS - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Śląska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) rozpoczęła jesienno-zimową edycją szkoleń o Krajowym Systemie e-Faktur (KSeF). W szkoleniach można uczestniczyć online lub stacjonarnie. Szkolenie podzielone jest na 8 bloków tematycznych.

W przyszłym roku resort finansów uruchomi Krajowy System e-Faktur (KSeF). To duże przedsięwzięcie, które obejmie przedsiębiorców. Aby jak najlepiej przygotować się do zmiany, Izba Administracji Skarbowej w Katowicach i urzędy skarbowe z woj. śląskiego przygotowały cykl szkoleń pn. "Środy z KSeF". Potrwają one do połowy grudnia br. w formie stacjonarnej lub online.

Krajowy System e-Faktur jest systemem teleinformatycznym służącym w szczególności do:

- wystawiania, otrzymywania, dostępu, przechowywania faktur ustrukturyzowanych oraz
- nadawania lub odbierania uprawnień do korzystania z KSeF.

Obowiązek wystawiania faktur w KSeF nastąpi od:
- 1 lutego 2026 r. dla przedsiębiorców, u których wartość sprzedaży (wraz z kwotą podatku) przekroczyła w 2024 r. 200 mln zł,
- 1 kwietnia 2026 r. dla pozostałych przedsiębiorców.

„Środy z KSeF" to cykl bezpłatnych szkoleń, podczas których poznasz podstawowe informacje oraz praktyczne aspekty korzystania z Krajowego Systemu e-Faktur. Spotkania odbywają się w środy – zarówno stacjonarnie, jak i online – aby każdy mógł wziąć udział w dogodnej formie.

Co można zyskać uczestnicząc w szkoleniach?

- Praktyczną wiedzę o KSeF
- Zapoznanie się z obsługą bezpłatnych narzędzi
- Wsparcie w adaptacji
- Moduły szkolenia

Szkolenie podzielone jest na bloki tematyczne, więc możesz przejść cały cykl albo wybrać tylko te części, które są dla Ciebie najważniejsze.
Moduł I – Podstawowe informacje o KSeF
Moduł II – Uwierzytelnienie i autoryzacja w KSeF oraz nadawanie uprawnień
Moduł III – Wystawianie i otrzymywanie faktur w KSeF
Moduł IV – Moduł Certyfikatów i Uprawnień MCU
Moduł V – Nadawanie uprawnień oraz wystawianie faktur w KSeF przez JST i Grupy VAT oraz rolników ryczałtowych
Moduł VI – Bezpłatne narzędzia KSeF – Aplikacja Mobilna KSeF
Moduł VII – Bezpłatne narzędzia KSeF – Aplikacja Podatnika KSeF
Moduł VIII – Bezpłatne narzędzia KSeF – e-mikrofirma powiązana z KSeF oraz dodatkowe funkcjonalności KSeF

Każde spotkanie to okazja do zdobycia wiedzy, zadania pytań ekspertom i wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami.

Wybierz dogodny termin i interesującą cię tematykę spotkania

Pierwsze spotkania online – dotyczące podstawowych informacji o KSeF (moduł I) – zorganizowane przez Izbę Administracji Skarbowej w Katowicach, odbyło się 24 września. Poniżej lista kolejnych spotkań w formule online, które planujemy:

Moduł II – 1 października, godz. 10:00-12:00 i 15:00-17:00 – Uwierzytelnienie i autoryzacja w KSeF oraz nadawanie uprawnień
Moduł III – 22 października, 10:00-12:00 i 15:00-17:00 – Wystawianie i otrzymywanie faktur w KSeF
Moduł IV – 29 października, 10:00-12:00 i 15:00-17:00 – Moduł Certyfikatów i Uprawnień MCU
Moduł V – 12 listopada, godz. 10:00-12:00 i 15:00-17:00 – Nadawanie uprawnień oraz wystawianie faktur w KSeF przez JST i Grupy VAT oraz rolników ryczałtowych
Moduł VI – 19 listopada, godz. 10:00-12:00 i 15:00-17:00 – Bezpłatne narzędzia KSeF – Aplikacja Mobilna KSeF
Moduł VII – 3 grudnia, 10:00-12:00 i 15:00-17:00 – Bezpłatne narzędzia KSeF – Aplikacja Podatnika KSeF
Moduł VIII – 10 grudnia, 10:00-12:00 i 15:00-17:00 – Bezpłatne narzędzia KSeF – e-mikrofirma powiązana z KSeF oraz dodatkowe funkcjonalności KSeF

Wszystkie szkolenia będą dostępne pod linkiem: Środy z KSeF ze śląską KAS

Wolisz szkolenia w formule stacjonarnej?

Jeśli nie odpowiadają Ci terminy spotkań online organizowane przez śląską KAS, znajdź szkolenie stacjonarne w Twojej okolicy organizowane przez urząd skarbowy. Informacje na ten temat dostępne są na stronie Środy z KSeF – cykl szkoleń - Aktualności - Izba Administracji Skarbowej w Katowicach

Chcesz dowiedzieć się więcej o KSeF?
Wejdź na ksef.podatki.gov.pl

Autor: KAS, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.12.2025
18 grudnia 202521:43

Nasz Racibórz 19.12.2025

Nasz Racibórz 12.12.2025
11 grudnia 202519:49

Nasz Racibórz 12.12.2025

Nasz Racibórz 05.12.2025
8 grudnia 202511:20

Nasz Racibórz 05.12.2025

Nasz Racibórz 28.11.2025
27 listopada 202522:31

Nasz Racibórz 28.11.2025

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.