Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności3 września 202513:51

Za mało zieleni, za dużo polityki? TVP o sporze wokół Rynku w Raciborzu

Za mało zieleni, za dużo polityki? TVP o sporze wokół Rynku w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

- Afera dotycząca koncepcji zagospodarowania Rynku w Raciborzu nabiera tempa. Coraz głośniej wybrzmiewają oskarżenia o marnotrawstwo publicznych pieniędzy, bo zamiast podpisać umowę ze zwycięzcami konkursu rozstrzygniętego dwa lata temu miasto opracowało nową koncepcję. Stowarzyszenie Architektów Polskich, które konkursowi patronowało jest oburzone i twierdzi, że sprawa ta rujnuje zaufanie na linii architekci - samorządy - anonsuje swój materiał TVP Katowice.

- O przebudowie raciborskiego Rynku mówi się od wielu lat. Od dwóch lat gotowa jest koncepcja autorstwa Anny Otlik i Dagmary Żelazny, wyłoniona w konkursie. Zdaniem byłego prezydenta Raciborza niezwykłe jest to, że zwycięska koncepcja zamiast do realizacji została wyrzucona do kosza. Obecny prezydent miasta, który przedstawił nową koncepcję przebudowy Rynku twierdzi, że to jego poprzednik nie dopiął formalności - czytamy w materiale TVP.

Umowy nie podpisał, bo zablokowała go ówczesna Rada Miasta - tak tłumaczy to Dariusz Polowy - były prezydent. Teraz Stowarzyszenie Architektów Polskich jasno artykułuje, że budowane przez lata zaufanie samorządu, jako strony zamawiającej do architektów, którzy inwestują czas i pieniądze w proponowane koncepcje - legło w gruzach. Materiał dostępny TUTAJ

Prezydent, przypomnijmy, wydał komunikat w sprawie.

Autor: red., [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport5 czerwca 202612:02

Nędza zatrzymuje lidera. Mszana przegrywa po golu Grzesika [FOTO]

Nędza zatrzymuje lidera. Mszana przegrywa po golu Grzesika [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

W czwartkowy wieczór, w Nędzy rozegrano spotkanie klasy okręgowej pomiędzy LKS 1908 Nędza a LKS Start Mszana. Mimo że goście przystępowali do meczu jako pewny lider rozgrywek i z zapewnionym awansem, to gospodarze walczący o utrzymanie wyszli z tego starcia zwycięsko.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport6 czerwca 202622:13

Derby bez historii. Studzienna przyjechała w dziesiątkę i nie wyszła na drugą połowę [FOTO]

Derby bez historii. Studzienna przyjechała w dziesiątkę i nie wyszła na drugą połowę [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Derbowe pojedynki zawsze budzą dodatkowe emocje. Niezależnie od miejsca w tabeli czy aktualnej formy zespołów kibice liczą na walkę, zaangażowanie i nieprzewidywalny przebieg wydarzeń. Tak miało być również podczas spotkania pomiędzy Ocicami a rezerwami Studziennej. Rzeczywistość okazała się jednak zupełnie inna.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Strony Partnerskie6 czerwca 202608:00

Śląskie oddycha przyszłością - od smogu do smart

Śląskie oddycha przyszłością - od smogu do smart - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
UMWS, fot. Andrzej Grygiel / UMWS
Sport7 czerwca 202601:41

Dziewczęta po raz pierwszy na InPost Cup. Drugi dzień turnieju za nami [FOTO]

Dziewczęta po raz pierwszy na InPost Cup. Drugi dzień turnieju za nami [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

Po czwartkowej inauguracji turnieju InPost Cup w Nędzy przyszedł czas na drugi dzień zmagań. W sobotę, 6 czerwca na boiskach pojawili się zawodnicy z rocznika 2016 oraz - po raz pierwszy w historii wydarzenia - osobna grupa dziewcząt.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 05.06.2026
5 czerwca 202616:09

Nasz Racibórz 05.06.2026

Nasz Racibórz 29.05.2026
28 maja 202620:39

Nasz Racibórz 29.05.2026

Nasz Racibórz 22.05.2026
21 maja 202617:30

Nasz Racibórz 22.05.2026

Nasz Racibórz 15.05.2026
14 maja 202617:48

Nasz Racibórz 15.05.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.