Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności14 sierpnia 202519:36

Dzieci odkrywały kolory i kształty roślin w Urban Labie

Dzieci odkrywały kolory i kształty roślin w Urban Labie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

W raciborskim Urban Labie odbyły się warsztaty plastyczno-botaniczne, które w twórczy sposób połączyły świat natury z artystyczną ekspresją najmłodszych mieszkańców miasta.

Wczoraj przestrzeń Urban Labu w Raciborzu stała się miejscem pełnym dziecięcej ciekawości i kreatywnej energii. Podczas warsztatów „Kolory i kształty w świecie roślin” najmłodsi uczestnicy mieli okazję przenieść się w świat barw, faktur i form inspirowanych przyrodą.

Zajęcia poprowadziła Elżbieta Skrzymowska, dyrektor Arboretum Bramy Morawskiej, która wprowadziła dzieci w tajniki rozpoznawania gatunków roślin, ich kolorystyki i charakterystycznych kształtów. Następnie uczestnicy, wykorzystując kredki, flamastry, papier oraz naturalne materiały – liście, kwiaty i gałązki – tworzyli własne prace plastyczne.

Efektem były barwne kompozycje, ukazujące bogactwo dziecięcej wyobraźni i indywidualne spojrzenie na świat roślin. Warsztaty stały się nie tylko okazją do rozwijania zdolności manualnych, lecz także momentem refleksji nad pięknem i różnorodnością przyrody oraz potrzebą jej ochrony.

Spotkanie w Urban Labie pokazało, że połączenie edukacji przyrodniczej z twórczą zabawą jest doskonałym sposobem na inspirowanie najmłodszych do uważnego obserwowania otaczającego ich świata.

Autor: (um), [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności1 lipca 202617:43

Smutne wieści z Krzanowic. Zmarł proboszcz, ks. Marek Wcisło

Smutne wieści z Krzanowic. Zmarł proboszcz, ks. Marek Wcisło - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Kuria Opolska i M. Basista
Reklama
Aktualności2 lipca 202613:46

Przeżyli razem pół wieku. W Raciborzu odebrali medale od Prezydenta RP [FOTO i WIDEO]

Przeżyli razem pół wieku. W Raciborzu odebrali medale od Prezydenta RP [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W raciborskim Pałacu Ślubów odbyła się dziś, 2 lipca, uroczystość jubileuszy małżeńskich. Medale przyznane przez Prezydenta RP wręczyli jubilatom II Wicewojewoda Śląski Michał Kopański oraz prezydent Raciborza, Jacek Wojciechowicz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 03.07.2026
2 lipca 202619:22

Nasz Racibórz 03.07.2026

Nasz Racibórz 26.06.2026
25 czerwca 202620:19

Nasz Racibórz 26.06.2026

Nasz Racibórz 19.12.2026
19 czerwca 202608:55

Nasz Racibórz 19.12.2026

Nasz Racibórz 12.06.2026
11 czerwca 202620:34

Nasz Racibórz 12.06.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.