Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności14 lipca 202509:51

Wycofanie uchwały o parku kulturowym w Raciborzu – prezydent wyjaśnia powody i zapowiada konsultacje

Wycofanie uchwały o parku kulturowym w Raciborzu – prezydent wyjaśnia powody i zapowiada konsultacje - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Projekt uchwały dotyczący ustanowienia parku kulturowego w śródmieściu Raciborza został wycofany z porządku majowej sesji Rady Miasta. Prezydent Jacek Wojciechowicz odpowiedział na zapytanie radnego Michała Fity, wyjaśniając motywy tej decyzji oraz zapowiadając dalsze działania.

Radny Michał Fita zwrócił się z oficjalnym zapytaniem dotyczącym przyczyn wycofania z porządku obrad majowej sesji projektu uchwały w sprawie ustanowienia parku kulturowego w centrum Raciborza. W swoim zapytaniu radny prosił o wyjaśnienie, czy decyzja ta miała charakter merytoryczny, proceduralny, czy wynikała z braku poparcia politycznego. Ponadto pytał, czy wycofanie projektu było związane z koniecznością wprowadzenia poprawek, w szczególności dotyczących wniosku o zablokowanie możliwości budowy wolnostojących obiektów handlowo-usługowych w granicach planowanego parku. Radny chciał również dowiedzieć się, czy planowane jest ponowne wprowadzenie uchwały pod obrady Rady Miasta oraz w jakim terminie i z jakimi ewentualnymi zmianami.

W odpowiedzi prezydent Jacek Wojciechowicz poinformował, że wycofanie projektu uchwały było spowodowane wątpliwościami większości radnych co do zapisów dokumentu w różnych kwestiach. Decyzję tę podjęto, aby wyjaśnić te wątpliwości, skorygować niektóre zapisy oraz przeprowadzić dodatkowe konsultacje społeczne. Prezydent zaznaczył, że obecnie trwają przygotowania do konsultacji, które odbędą się po wakacjach 2025 roku, a projekt uchwały zostanie ponownie przedstawiony Radzie Miasta po ich zakończeniu. Zachęcił również mieszkańców do aktywnego udziału i składania propozycji zmian, aby wspólnie wypracować rozwiązania, które będą satysfakcjonujące dla społeczności i korzystne dla ładu przestrzennego w centrum Raciborza.

Temat parku kulturowego wzbudza duże zainteresowanie społeczne, dlatego władze miasta podkreślają znaczenie transparentności i dialogu na każdym etapie prac nad dokumentem.

Autor: red., [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: czajnik
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport6 czerwca 202622:13

Derby bez historii. Studzienna przyjechała w dziesiątkę i nie wyszła na drugą połowę [FOTO]

Derby bez historii. Studzienna przyjechała w dziesiątkę i nie wyszła na drugą połowę [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Derbowe pojedynki zawsze budzą dodatkowe emocje. Niezależnie od miejsca w tabeli czy aktualnej formy zespołów kibice liczą na walkę, zaangażowanie i nieprzewidywalny przebieg wydarzeń. Tak miało być również podczas spotkania pomiędzy Ocicami a rezerwami Studziennej. Rzeczywistość okazała się jednak zupełnie inna.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Sport7 czerwca 202601:41

Dziewczęta po raz pierwszy na InPost Cup. Drugi dzień turnieju za nami [FOTO]

Dziewczęta po raz pierwszy na InPost Cup. Drugi dzień turnieju za nami [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

Po czwartkowej inauguracji turnieju InPost Cup w Nędzy przyszedł czas na drugi dzień zmagań. W sobotę, 6 czerwca na boiskach pojawili się zawodnicy z rocznika 2016 oraz - po raz pierwszy w historii wydarzenia - osobna grupa dziewcząt.

Oskar Tomeczek
Sport7 czerwca 202610:45

Stal Kuźnia Raciborska bez przełamania. Naprzód wywozi cenny punkt w walce o podium [FOTO]

Stal Kuźnia Raciborska bez przełamania. Naprzód wywozi cenny punkt w walce o podium [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kuźnia Raciborska:

Spotkanie B klasy klasy pomiędzy Stalą Kuźnia Raciborska a LKS Naprzód 37 Krzyżkowice od pierwszych minut było prowadzone w wysokim tempie.

Oskar Tomeczek
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Aktualności7 czerwca 202620:52

Strongman Strażaków i Strażacki Dzień Dziecka w Żerdzinach

Strongman Strażaków i Strażacki Dzień Dziecka w Żerdzinach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
fot. S. Machnik/UG Pietrowice Wielkie
Strony Partnerskie6 czerwca 202608:00

Śląskie oddycha przyszłością - od smogu do smart

Śląskie oddycha przyszłością - od smogu do smart - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
UMWS, fot. Andrzej Grygiel / UMWS
Reklama
Sport7 czerwca 202623:06

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Długi czerwcowy weekend przyniósł kibicom wiele sportowych emocji. Grali piłkarze Podokręgów Racibórz i Rybnik od IV ligi do C klasy. Jedni mogli cieszyć się z wygranych i awansów, inny wciąż walczą o ligowy byt. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Sport8 czerwca 202600:56

Rywalizacja najmłodszych na finał InPost Cup w Nędzy [FOTO]

Rywalizacja najmłodszych na finał InPost Cup w Nędzy [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

W niedzielę 7 czerwca boiska w Nędzy ponownie wypełniły się najmłodszymi adeptami futbolu. Finałowy dzień InPost Cup Nędza 2026 należał do skrzatów z roczników 2019 i 2020, dla których była to przede wszystkim okazja do gry, zabawy i pierwszych sportowych doświadczeń.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 05.06.2026
5 czerwca 202616:09

Nasz Racibórz 05.06.2026

Nasz Racibórz 29.05.2026
28 maja 202620:39

Nasz Racibórz 29.05.2026

Nasz Racibórz 22.05.2026
21 maja 202617:30

Nasz Racibórz 22.05.2026

Nasz Racibórz 15.05.2026
14 maja 202617:48

Nasz Racibórz 15.05.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.