Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności4 lipca 202516:41

Sportowe serce Kobyli bije mocniej. Nowoczesny kompleks oficjalnie otwarty

Sportowe serce Kobyli bije mocniej. Nowoczesny kompleks oficjalnie otwarty - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Kornowac:

Nowoczesne boisko wielofunkcyjne, skocznia w dal, a także nowy mostek i infrastruktura towarzysząca – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kobyli zyskał obiekt, który odmienia nie tylko przestrzeń edukacyjną, ale i społeczną tej części gminy Kornowac. Inwestycja powstała z myślą o uczniach, ale służyć będzie wszystkim mieszkańcom.

W czwartek 26 czerwca 2025 roku przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kobyli miało miejsce uroczyste otwarcie nowego boiska wielofunkcyjnego. Wydarzenie zgromadziło licznych gości – przedstawicieli władz samorządowych, wykonawców, pedagogów, uczniów i lokalną społeczność.

Uroczystość otworzyła dyrektor szkoły, Joanna Kolarczyk, która podkreśliła wagę inwestycji jako projektu edukacyjno-sportowego, otwartego dla całej społeczności Kobyli. Wyraziła wdzięczność wobec Wójta Gminy Kornowac Grzegorza Niestroja za skuteczne działania prowadzące do pozyskania środków i doprowadzenia projektu do realizacji.

W swoim wystąpieniu wójt Grzegorz Niestrój zaznaczył, że nowy kompleks to nie tylko infrastruktura sportowa, ale realna inwestycja w zdrowie, rozwój i integrację. Jak dodał, obiekt ten ma służyć całej społeczności – dzieciom, młodzieży i dorosłym. Radości z ukończonej inwestycji nie kryli również przewodniczący Rady Gminy Kornowac Grzegorz Bauerek oraz sołtys Kobyli Jan Zaczyk.

Szczególnego charakteru wydarzeniu nadało symboliczne poświęcenie boiska, którego dokonał ks. Tadeusz Szamara – proboszcz parafii w Kobyli. W słowach skierowanych do zebranych duchowny zaakcentował wartość wspólnotowego korzystania z nowej przestrzeni z poszanowaniem dla dobra wspólnego.

Nowy kompleks obejmuje boisko wielofunkcyjne z nawierzchnią syntetyczną, skocznię w dal, nowy mostek nad potokiem Bodek, miejsca parkingowe oraz pełną infrastrukturę towarzyszącą. Całość powstała w ramach zadania „Zagospodarowanie otoczenia Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Kobyli” – współfinansowanego ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Wójt Niestrój skierował szczególne podziękowania do wykonawców i osób odpowiedzialnych za poszczególne etapy realizacji: firmy Telbruk Radosława Telęgi, inspektora nadzoru Michała Szczuki, kierownika referatu w UG Kornowac Sławomira Knury oraz inspektor Jagody Brauntsch. Wyrazy wdzięczności popłynęły również w stronę pracowników urzędu, radnych, nauczycieli i wszystkich mieszkańców wspierających projekt.

Nowy kompleks to nie tylko miejsce do uprawiania sportu, ale przestrzeń integracji i budowania więzi. Inwestycja pokazuje, że nawet w niewielkiej miejscowości możliwa jest realizacja przedsięwzięć na wysokim poziomie – z myślą o przyszłości lokalnej społeczności.

Autor: UG , [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności18 sierpnia 202511:51

Konferencja PiS w sprawie KPO. Michał Woś: Każdy dzień rządów Tuska to dzień stracony [WIDEO]

Konferencja PiS w sprawie KPO. Michał Woś: Każdy dzień rządów Tuska to dzień stracony [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
16
Racibórz:

18 sierpnia pod Starostwem Powiatowym w Raciborzu odbyła się konferencja prasowa posła Michała Wosia, poświęcona tematyce Krajowego Planu Odbudowy i sposobowi wydatkowania unijnych środków. Polityk nie krył krytyki wobec działań obecnego rządu, wskazując, że pieniądze z KPO trafiają do projektów, które – jak podkreślił – trudno uznać za zgodne z celami funduszu.

red.
Reklama
Sport17 sierpnia 202523:37

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Za nami weekend pełen piłkarskim emocji. Do gry dołączyły kolejne zespoły. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Sport17 sierpnia 202522:28

Historyczny debiut i wysoka wygrana Gamowa [FOTO]

Historyczny debiut i wysoka wygrana Gamowa [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Beniaminek z niewielkiego Gamowa, liczącego nieco ponad 400 mieszkańców, zapisał piękną kartę w historii lokalnej piłki nożnej. W spotkaniu rozegranym na boisku KS Rafako Racibórz drużyna LKS Gamów pokonała Naprzód Syrynia, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach III Ligi Śląskiej. 

(greh)
Reklama
Aktualności17 sierpnia 202509:57

Nocny Miszmasz w SOWA Racibórz przyciągnął pasjonatów nauki

Nocny Miszmasz w SOWA Racibórz przyciągnął pasjonatów nauki - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
fot. M. Kościelniak/Muzeum w Raciborzu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 15.08.2025
13 sierpnia 202522:19

Nasz Racibórz 15.08.2025

Nasz Racibórz 08.08.2025
7 sierpnia 202522:29

Nasz Racibórz 08.08.2025

Nasz Racibórz 01.08.2025
1 sierpnia 202518:54

Nasz Racibórz 01.08.2025

Nasz Racibórz 25.07.2025
25 lipca 202509:25

Nasz Racibórz 25.07.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.