Mandaty, porządek i prewencja – Straż Miejska na tropie wykroczeń

Straż Miejska regularnie podejmuje działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa i porządku publicznego. Oto wybrane interwencje, które miały miejsce w ostatnim czasie na terenie Raciborza.
W ramach codziennej służby Straż Miejska w Raciborzu reaguje na zgłoszenia mieszkańców i prowadzi kontrole prewencyjne. Poniżej przedstawiono wybrane przypadki interwencji z ostatnich dni:
Na terenie dzielnicy Ostróg ujawniono sprawcę nielegalnego wyrzucenia odpadów na teren należący do gminy. Osoba ta została ukarana wysokim mandatem karnym.
W centrum miasta strażnicy potwierdzili zgłoszenie dotyczące zwisającego konaru drzewa nad jezdnią. Odłamany fragment stanowił zagrożenie dla przechodniów i pojazdów. Na miejsce wezwano jednostkę Państwowej Straży Pożarnej, która usunęła zagrożenie.
Strażnicy interweniowali również w przypadkach spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Mandaty karne zostały wystawione osobom pijącym na przystanku autobusowym przy ul. Kozielskiej oraz przy ul. Londzina, Drzymały, Chełmońskiego i Staszica.
W jednym z przypadków ukarano właściciela psa, który nie zapewnił zwierzęciu należytego nadzoru. Tego typu sytuacje są szczególnie niebezpieczne zarówno dla mieszkańców, jak i dla samych zwierząt.
Straż Miejska przypomina, że jej działania nie ograniczają się wyłącznie do reagowania na wykroczenia. Głównym celem jest również zapobieganie zagrożeniom oraz dbanie o porządek i jakość życia w mieście. Dzięki szybkim i stanowczym reakcjom funkcjonariuszy możliwe jest skuteczne eliminowanie sytuacji potencjalnie niebezpiecznych.
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany