Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności20 maja 202507:18

ANS w Raciborzu partnerem Uniwersytetu Ostrawskiego. Międzynarodowa współpraca przypieczętowana

ANS w Raciborzu partnerem Uniwersytetu Ostrawskiego. Międzynarodowa współpraca przypieczętowana - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

12 maja 2025 r. w Ostrawie podpisano memorandum o współpracy pomiędzy Akademią Nauk Stosowanych w Raciborzu a Uniwersytetem Ostrawskim. To kolejny krok w rozwijaniu relacji polsko-czeskich na gruncie akademickim.

W siedzibie Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Ostrawskiego odbyła się uroczystość podpisania porozumienia o współpracy z Akademią Nauk Stosowanych w Raciborzu. Dokument, podpisany 12 maja, stanowi formalne potwierdzenie wieloletnich kontaktów i wspólnych inicjatyw podejmowanych przez obie uczelnie.

Fundamentem relacji są organizowane cyklicznie międzynarodowe konferencje naukowe z zakresu pedagogiki. Ich inicjatorkami i koordynatorkami są dr Kornelia Solich z Raciborza oraz PhDr. Bc. Karin Fodorová, PhD. z Ostrawy. Spotkania te umożliwiają wymianę doświadczeń i prezentację wyników badań pedagogicznych naukowców oraz studentów z obu krajów.

Nowe porozumienie otwiera drogę do kolejnych działań, w tym wspólnych projektów badawczych, wymiany studentów oraz kadry akademickiej. Dokument podpisali rektor ANS dr Paweł Strózik, prof. Uczelni, oraz rektor Uniwersytetu Ostrawskiego prof. Petr Kopecký. W uroczystości udział wzięli także dr Beata Fedyn, prof. Uczelni – prorektor do spraw studentów, dziekan Wydziału Pedagogicznego prof. Daniel Jandačka, a także dr Kornelia Solich i PhDr. Bc. Karin Fodorová, PhD.

Podczas spotkania podkreślano znaczenie międzynarodowej współpracy nie tylko w wymiarze naukowym, ale również kulturowym i społecznym. Obie strony wyraziły nadzieję, że dalsza integracja środowisk akademickich przyczyni się do rozwoju szkolnictwa wyższego na pograniczu polsko-czeskim oraz przyniesie korzyści studentom, którzy będą mogli korzystać z szerszej oferty edukacyjnej i praktyk międzynarodowych.

Autor: ans, fot. Uniwersytet w Ostrawie, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport17 maja 202622:19

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Choć pogoda nie rozpieszczała, to piłkarskich emocji na boiskach w regionie nie brakowało. Zapewnili je piłkarze od IV ligi do C klasy Podokręgów Racibórz i Rybnik. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 15.05.2026
14 maja 202617:48

Nasz Racibórz 15.05.2026

Nasz Racibórz 01.05.2026
29 kwietnia 202618:04

Nasz Racibórz 01.05.2026

Nasz Racibórz 24.04.2026
23 kwietnia 202619:31

Nasz Racibórz 24.04.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.