Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności13 maja 202507:29

Raciborscy policjanci odzyskali cenne łupy. Zatrzymano dwóch mężczyzn

Raciborscy policjanci odzyskali cenne łupy. Zatrzymano dwóch mężczyzn - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Dzięki skutecznym działaniom operacyjnym raciborskiej policji odzyskano dwa przedmioty skradzione na terenie miasta. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o przestępstwa przeciwko mieniu. Obaj odpowiedzą teraz przed sądem.

Pierwsza sprawa miała swój początek w czwartek, kiedy do Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu zgłosił się 24-letni mieszkaniec miasta. Zgłosił on kradzież czytnika e-booków, do której doszło przy ulicy Akademickiej. Policjanci natychmiast przystąpili do działań operacyjnych. Już następnego dnia udało się namierzyć i zatrzymać sprawcę.

Zatrzymanym okazał się 43-letni raciborzanin. Funkcjonariusze odzyskali również skradziony przedmiot, którego wartość oszacowano na blisko 2000 złotych. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Tego samego dnia doszło do kolejnej interwencji. Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który wszedł w posiadanie roweru, mając świadomość, że może pochodzić on z kradzieży. Według ustaleń, jednoślad został mu przekazany przez nieznajomą osobę. Policjanci odzyskali rower o wartości blisko 2500 złotych. Mężczyzna odpowie teraz za paserstwo, za co również grozi kara do 5 lat więzienia.

Obie sprawy pokazują skuteczność raciborskich policjantów w walce z przestępczością przeciwko mieniu oraz ich szybkie reagowanie na zgłoszenia mieszkańców. Skradzione przedmioty powróciły do właścicieli, a sprawcy poniosą konsekwencje swoich czynów.

Autor: KPP, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności29 czerwca 202511:43

Pływadło na bis. Jedyna taka flota w Polsce znów na Odrze [FOTO i WIDEO]

Pływadło na bis. Jedyna taka flota w Polsce znów na Odrze [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

To już 26. edycja wyjątkowego spływu, którego pomysłodawcą jest Bronisław Piróg, a od lat wspiera go Miasto Racibórz. Pływadło – barwna i niepowtarzalna impreza rzeczna – po raz piąty znalazło się w programie Festiwalu Górnej Odry.

fot. UM, Jan Ptak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Aktualności30 czerwca 202509:21

Cyrk, ogień i serce Don Juana – nowa energia w murach Zamku Piastowskiego

Cyrk, ogień i serce Don Juana – nowa energia w murach Zamku Piastowskiego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Magiczna noc na raciborskim zamku. W sobotę, 28 czerwca, Zamek Piastowski po raz pierwszy stał się przestrzenią niezwykłego festiwalu „Misteria Piastorum”, łączącego teatr uliczny, ogień i elektroniczne brzmienia. Wydarzenie przyciągnęło tłumy mieszkańców i pokazało, jak średniowieczne mury mogą tętnić współczesną sztuką. Zobaczcie fotorelację Jana Ptaka.

Jan Ptak
Reklama
Strony Partnerskie29 czerwca 202504:37

Kiedy pompa ciepła się wyłącza?

Kiedy pompa ciepła się wyłącza? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał partnerski
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.06.2025
27 czerwca 202519:05

Nasz Racibórz 27.06.2025

Nasz Racibórz 20.06.2025
19 czerwca 202522:36

Nasz Racibórz 20.06.2025

Nasz Racibórz 13.06.2025
13 czerwca 202509:38

Nasz Racibórz 13.06.2025

Nasz Racibórz 06.06.2025
5 czerwca 202521:47

Nasz Racibórz 06.06.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.