Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności27 lutego 202514:39

Czy można czytać książki na metry? W bibliotece rozstrzygnięto konkurs

Czy można czytać książki na metry? W bibliotece rozstrzygnięto konkurs - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Zasady były proste! Aby wziąć udział w konkursie „Książka na metry” należało aktywnie korzystać z oferty biblioteki, wypożyczając i czytając jak najwięcej książek. Liczba wypożyczanych książek zaznaczana była na tzw. „książkometrze"- pasku papieru imitującym metr krawiecki, podzielonym na odcinki jednego centymetra (w zabawie 1 książka=1 cm). 26 lutego w EURECE-Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży rozstrzygnięto konkurs i wręczono nagrody.

Konkurs trwał od 1 września 2024 do końca stycznia 2025 roku a jego celem było rozbudzenie motywacji czytelniczej wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcenie ich do częstego odwiedzania biblioteki. W VII edycji konkursu wzięło udział 32 młodych czytelników z EUREKI – Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży, Filii nr 8 na ul. Żorskiej i Filii nr 9 w Brzeziu.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy a najaktywniejsi czytelnicy odebrali także nagrody książkowe.

I miejsce Nikola Mirecka 169 cm
II miejsce Szymon Trzebuniak 135 cm
III miejsce Hanna Kowalska 50 cm
IV miejsce Tomasz Bors 41 cm
V miejsce Lena Koszela 38 cm

Wszystkim miłośnikom czytania (zarówno tym małym, jak i dużym!), biblioteka poleca nowy konkurs, w którym można sięgnąć po tytuł „Czytelnik Roku 2025” i atrakcyjne nagrody. Szczegóły tutaj: https://www.biblrac.pl/pl/site/wydarzenie/3617-konkurs--quot-czytelnik-roku-2025-quot-.html 

Autor: Biblioteka Racibórz, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności5 grudnia 202516:03

Świąteczna oferta wypieków w Fit Cake Racibórz – jedyna taka oferta w mieście

Świąteczna oferta wypieków w Fit Cake Racibórz – jedyna taka oferta w mieście - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W tym roku kawiarnia przygotowała wyjątkową świąteczną ofertę dla wszystkich, którzy chcą cieszyć się pełnią smaku w wersji bez glutenu, bez cukru, keto lub wegańskiej. To wypieki stworzone z naturalnych składników najwyższej jakości, idealne dla osób z wykluczeniami dietetycznymi i wszystkich, którzy dbają o świadome odżywianie. Lokal posiada certyfikat Menu Bez Glutenu, dzięki czemu jest w pełni bezpieczny dla osób z celiakią.

mat. reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 28.11.2025
27 listopada 202522:31

Nasz Racibórz 28.11.2025

Nasz Racibórz 21.11.2025
21 listopada 202508:24

Nasz Racibórz 21.11.2025

Nasz Racibórz 14.11.2025
13 listopada 202519:27

Nasz Racibórz 14.11.2025

Nasz Racibórz 07.11.2025
7 listopada 202510:08

Nasz Racibórz 07.11.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.