Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności21 lutego 202512:13

Bluesowe spotkania w RCK. Keith Dunn & Przyjaciele

Bluesowe spotkania w RCK. Keith Dunn & Przyjaciele - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Raciborskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na kolejny koncert z cyklu bluesowych spotkań z muzyką. Tym razem gościć będziemy amerykańskiego harmonijkarza i wokalistę KEITHA DUNNA. Towarzyszyć mu będą: Grzegorz Kapołka na gitarze elektrycznej i Łukasz Gorczyca na gitarze basowej. Koncert odbędzie się w piątek 28 marca o godzinie 18:00 w sali widowiskowej RCK DK „Strzecha”.

KEITH DUNN- amerykański harmonijkarz, piosenkarz, producent i autor tekstów. Urodził się w Bostonie i gra muzykę bluesową od 12 roku życia. Jest założycielem wytwórni płytowej DeeTone Records. Znany jest na scenach od Memphis do Moskwy, od Austin po Amsterdam. Śpiewa i gra prosto z serca. Jego znakiem rozpoznawczym jest melodyjne granie na harmonijce z ogniem i pasją, tak głęboko zakorzenione w amerykańskiej tradycji muzycznej. Jak mówi o sobie: „Gram na harmonijce jak Hubert Sumlin grał na gitarze, a Jimmy Rogers śpiewał. Lubię tworzyć piękne dźwięki i malować surrealistyczne obrazy moją grą”. Keith Dunn występował i nagrywał min. z Billy Boy Arnold, Jimmy Rogers, Hubert Sumlin, Lurrie Bell, Curtis Knight, Big Mama Thornton, Walter Horton, Jan Akkerman, Big Jack Johnson, John Packer i Stevie Ray Vaughan. Album „Alone With The Blues” był wielokrotnie nagradzany.

Grzegorz Kapołka - jest absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Członek Akademii Fonograficznej. Prezes Stowarzyszenia Gitara i Blues. Wielokrotny zwycięzca w kategorii – Najlepszy polski gitarzysta bluesowy (2001, 2014, 2016, 2019,2020). Należy do grona najlepszych gitarzystów w Polsce. Złożyło się na to prestiżowe miejsce wiele elementów, wieloletnia aktywność na scenie muzycznej, twórczość kompozytorska nacechowana jest dużą rozpiętością zainteresowań stylistycznych – od bluesa i rocka po jazz, a przede wszystkim nieprzeciętne walory Kapołki jako instrumentalisty. Grzegorz ma swoim koncie ma 10 płyt autorskich, oraz ponad 60 krążków, na których udzielał się jako muzyk sesyjny.

Łukasz Gorczyca - basista, kompozytor, producent, manager. Ma na koncie kilkadziesiąt płyt nagranych jako muzyk sesyjny z artystami zarówno z Polski jak i zagranicy oraz dwa albumy autorskie: Gorczyca i Przyjaciele - 2016 i Piosenki - 2020 na której pojawiają się znakomici soliści i instrumentaliści, między innymi Jennifer Batten, Patsy Gamble, Keith Thompson, Piotr Foreman Foryś, Szymon Pejski czy Lora Szafran ) Łukasz przez ponad 25 lat swojej aktywności muzycznej współpracował z wieloma cenionymi i uznanymi artystami z kręgu bluesa, rocka oraz jazzu. Towarzyszył na scenie min. K. Kowalskiej, K. Cugowskiemu, M. Ostrowskiej czy Leonowi Hendrixowi.

Bilety w cenie 60 PLN dostępne w kasach RCK oraz na biletyna.pl. Honorowane raciborskie karty: „Rodzina+” i „Senior+” .

keithdunn-plakatdruk

Autor: RCK, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 25.04.2025
24 kwietnia 202516:50

Nasz Racibórz 25.04.2025

Nasz Racibórz 18.04.2025
17 kwietnia 202522:23

Nasz Racibórz 18.04.2025

Nasz Racibórz 11.04.2025
14 kwietnia 202520:31

Nasz Racibórz 11.04.2025

Nasz Racibórz 04.04.2025
3 kwietnia 202518:29

Nasz Racibórz 04.04.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.