Rodzice uczniów z Górek Śląskich spotkali się z policjantem

Raciborski profilaktyk spotkał się z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej w Górkach Śląskich. Podczas wizyty mł. asp. Łukasz Gardas omówił zasady odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz zjawisko przemocy w rodzinie. Zaprezentował także walizkę edukacyjna, w której znajdziemy przedmioty, które najczęściej wykorzystywane są do zażywania i dystrybucji narkotyków.
Wczoraj, 12 lutego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Górkach Śląskich odbyło się spotkanie z rodzicami uczniów tej szkoły. Była to dobra okazja, aby przybliżyć rodzicom zasady odpowiedzialności prawnej osób nieletnich. Rodzice dowiedzieli się, kim w ujęciu prawnym jest osoba nieletnia, od kiedy zaczyna się odpowiedzialność prawna tych osób, jakie konsekwencje niesie za sobą nieprzestrzeganie prawa przez młodych ludzi i jakie grożą im konsekwencje. Policjant zwrócił uwagę na przedmioty, które mogą świadczyć o zażywaniu narkotyków. Dodatkowo uczulił, jakie zachowanie powinno wzbudzać niepokój u rodziców i gdzie najczęściej nieletni ukrywają narkotyki.
Na spotkaniu poruszono również kwestie przejawów przemocy w rodzinie. Rodzice mieli okazje także zobaczyć walizkę edukacyjną. W jej środku znajdziemy przedmioty, które najczęściej wykorzystywane są do zażywania i dystrybucji narkotyków. Zawiera również substancje, które do złudzenia przypominają różnego rodzaju środki odurzające. „Kuferek” wypełniony jest najbardziej popularnymi atrapami narkotyków na polskim czarnym rynku. Każdy specyfik opatrzony jest szczegółowym opisem wyglądu. Są tam szklane i metalowe fifki, młynki do rozdrabniania suszu oraz pojemniczki, w których można schować narkotyki. Policjanci chcą edukować rodziców, by wyostrzyć ich czujność. Niepozorna metalowa śruba bądź atrapa baterii może się okazać schowkiem na dopalacze lub zażywane leki, a zabawkowa piłeczka, do piłki nożnej lub golfa-młynkiem do marihuany. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród rodziców.








![Nieważne co masz, ważne czym się dzielisz. W Urban Lab wręczono medale zasłużonym krwiodawcom [FOTO i WIDEO] Nieważne co masz, ważne czym się dzielisz. W Urban Lab wręczono medale zasłużonym krwiodawcom [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1763990146krew-.jpg)


![Pożar na Słowackiego, alarm z czujki na Mickiewicza [RAPORT 998] Pożar na Słowackiego, alarm z czujki na Mickiewicza [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1749375209499219631-1011344671183860-2834836459692046695-n-.jpg)















![Nadchodzi Boże Narodzenie. Bogaty kalendarz przedświątecznych wydarzeń w powiecie raciborskim [ZAPOWIEDZI] Nadchodzi Boże Narodzenie. Bogaty kalendarz przedświątecznych wydarzeń w powiecie raciborskim [ZAPOWIEDZI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1764103730zrzut-ekranu-2025-11-25-o-21-48-20-.png)























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany