Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności26 stycznia 202519:58

W Roszkowie pobiegli dla WOŚP [FOTO i WIDEO]

W Roszkowie pobiegli dla WOŚP [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Krzyżanowice:

W Roszkowie w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po raz pierwszy zorganizowano Bieg Sołtysa. Frekwencja zaskoczyła nawet organizatorów – na starcie stanęło 150 biegaczy, którzy wspólnie pokonali ponad trzykilometrową trasę wśród malowniczych stawów, pól i łąk. Wspólne granie zaowocowało zebraniem ponad 30 tys. zł.

Trasa biegu wiodła spod OSP w Roszkowie wzdłuż roszkowskich stawów do mety, którą był teren Pracowni Fryzjerskiej K5 – współorganizatora I Biegu Sołtysa w ramach WOŚP. Medale uczestnictwa wręczali biegaczom na mecie pani sołtys Roszkowa Mirela Bugdol oraz wójt gminy Krzyżanowice Grzegorz Utracki.

Jako pierwsi linię mety przekroczyli Edward i Tomasz Brańscy. Wśród uczestników biegu znaleźli się m.in. mały Igor z pierwszym numerem startowym, najmłodszy biegacz w stawce, a także pani Olga z psem Bari, który jako pełnoprawny uczestnik biegu miał swój numer startowy.

Meta nie oznaczała końca imprezy. Na uczestników czekały m.in. gorące dania i napoje, ciasta oraz pokaz ratownictwa przygotowany przez OSP w Roszkowie.

Wójt Grzegorz Utracki podziękował wszystkim za udział w biegu a organizatorom za przygotowanie wydarzenia. Podkreślił, że mieszkańcy gminy Krzyżanowice zawsze z wielkim sercem i oddaniem włączają się do wspólnego grania z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

 

Autor: TH, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności25 lutego 202609:06

Potrącenie 78-latka na przejściu dla pieszych przy ul. Opawskiej. Sprawcą 44-letni mieszkaniec Raciborza

Potrącenie 78-latka na przejściu dla pieszych przy ul. Opawskiej. Sprawcą 44-letni mieszkaniec Raciborza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Na ulicy Opawskiej w Raciborzu doszło, 24.02. około godz. 18.00, do potrącenia 78-letniego mężczyzny, który przechodził przez oznakowane przejście dla pieszych. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala. Policja prowadzi czynności wyjaśniające okoliczności zdarzenia.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 20.02.2026
20 lutego 202610:40

Nasz Racibórz 20.02.2026

Nasz Racibórz 13.02.2026
12 lutego 202621:00

Nasz Racibórz 13.02.2026

Nasz Racibórz 06.02.2026
5 lutego 202621:01

Nasz Racibórz 06.02.2026

Nasz Racibórz 30.01.2026
29 stycznia 202621:33

Nasz Racibórz 30.01.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.