Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności11 września 201022:05

Papierowe serce od Piaska dla raciborzan

Papierowe serce od Piaska dla raciborzan - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Największe polskie i światowe hity przypomniała Perspektywa. Rodzinne Tetramorfy przedstawiły rockowo-liryczne rozważania o śmierci. A dżentelmen polskiej muzyki, czyli Andrzej „Piasek” Piaseczny zaśpiewał publiczności swoje najpiękniejsze utwory. Tak raciborzanie żegnali lato.

Choć ciepłe, letnie dni już dawno mamy za sobą, to jednak tę najbardziej wakacyjną porę roku należało hucznie pożegnać. Zarówno dzieci jak i dorośli, którzy zdecydowali się przyjść dziś popołudniu na raciborski rynek, mogli liczyć na wiele atrakcji. Najwięcej było muzyki.

Koncertowanie rozpoczęła 10-osobowa Perspektywa. Zespół zaprezentował publiczności największe polskie i światowe hity. Nie zabrakło utworów Maryli Rodowicz, Krzysztofa Antkowiaka czy Grażyny Łobaszewskiej. Po nich Tetramorfy przedstawiły rockowo-liryczne rozważania o śmierci. Grupa, w skład której wchodzą członkowie dwóch rodzin śpiewająco wyrecytowała wiersze Czesława Miłosza, Aleksandra Wata czy Stanisława Grochowiaka.

Po niezwykle żywiołowym występie Tetamorfów przyszedł czas na pokaz mody. Osiem modelek z agencji z Bielska- Białej oraz drugie tyle raciborzanek zaprezentowało jesienno- zimową kolekcję na każdą okazję. Konfekcję udostępniła właścicielka sklepu Vena. Pojawienie się na scenie modelek przyciągnęło najwięcej jak dotąd publiczności pod scenę, zarówno pań i panów. Panie podziwiały nowe trendy w modzie, a panowie piękne modelki.

Wszyscy jednak czekali na najważniejsze wydarzenie dzisiejszego wieczoru, mianowicie koncert Andrzeja Piasecznego. Dżentelmen polskiej muzyki przywitał raciborskich fanów, swoim aktualnie największym przebojem Rysowane tobie, czyli słynne już papierowe serce. Już pierwszym utworem artyście udało się porwać publikę do wspólnej zabawy. Zaśpiewał równie dobrze znane raciborzanom utwory, takie jak: Jeszcze bliżej, Chodź, przytul, przebacz czy legendarne wręcz Imię deszczu.

Andrzeja Piasecznego przyszły posłuchać nastolatki oraz ich rodzice. Na płycie rynku koncertu słuchało kilka tysięcy osób. – To taki artysta dwupokoleniowy. Nie koncertował jeszcze w naszym mieście, a jest ciągle popularny. Dlatego zaprosiliśmy go na zakończenie lata – powiedziała nam Janina Wystub, dyrektorka Raciborskiego Centrum Kultury, a zarazem organizatorka imprezy.

(k)

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności9 maja 202616:56

Opolski Ekspres Dęty znów dotarł do Raciborza. Dworzec wypełniła muzyka i tłumy gości

Opolski Ekspres Dęty znów dotarł do Raciborza. Dworzec wypełniła muzyka i tłumy gości - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Perony raciborskiego dworca ponownie wypełniły się muzyką, mieszkańcami i gośćmi z Opolszczyzny. W sobotę, 9 maja, do Raciborza przyjechał Opolski Ekspres Dęty, który zakończył tegoroczną trasę finałowym koncertem w mieście. Na uczestników czekały występy orkiestr, koncert na platformie widokowej nowego dworca oraz program przygotowany wspólnie z Miastem Racibórz.

Mirosław Kościelniak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności9 maja 202619:27

Po setkach lat na raciborskim zamku znów pasowano rycerza

Po setkach lat na raciborskim zamku znów pasowano rycerza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

– To nie była inscenizacja – podkreśla Andrzej Kościuk z Opolskiego Bractwa Rycerskiego. – Ceremoniał w zamkowej kaplicy pw. św. Tomasza Becketa przebiegał zgodnie z przekazami biskupa Duranda z 1290 roku, z udziałem rycerzy z Polski i Czech oraz proboszcza z Ostroga, ks. Zbigniewa Cieśli. Wydarzenie otworzyło II Festiwal Średniowieczny na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

red., fot. Danuta Kruty
Reklama
Reklama
Sport9 maja 202623:57

Pokaz siły przy Srebrnej. Unia rozbiła Dąb Gaszowice [FOTO]

Pokaz siły przy Srebrnej. Unia rozbiła Dąb Gaszowice [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Zajmująca piąte miejsce w tabeli III grupy klasy okręgowej Unia Racibórz podejmowała w ramach XXVII kolejki zespół Dębu Gaszowice. Przed pierwszym gwizdkiem oba zespoły dzieliło trzynaście punktów i różnicę tę było widać na boisku praktycznie przez całe spotkanie.

(greh)
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 01.05.2026
29 kwietnia 202618:04

Nasz Racibórz 01.05.2026

Nasz Racibórz 24.04.2026
23 kwietnia 202619:31

Nasz Racibórz 24.04.2026

Nasz Racibórz 17.04.2026
16 kwietnia 202616:24

Nasz Racibórz 17.04.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.