Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności6 stycznia 202509:37

Kolędy i jubileusz – wyjątkowy koncert w 100-letnim kościele w Owsiszczach

Kolędy i jubileusz – wyjątkowy koncert w 100-letnim kościele w Owsiszczach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Krzyżanowice:

5 stycznia w kościele w Owsiszczach zabrzmiały najpiękniejsze kolędy i pastorałki w wykonaniu duetu Kobiety na Walizkach oraz Tomka Corala. Koncert, zorganizowany przez wójta gminy Krzyżanowice Grzegorza Utrackiego przy współpracy z sołtysami Nowej Wioski i Owsiszcz, był jednym z licznych wydarzeń obchodów jubileuszu 100-lecia świątyni.

W ramach jubileuszu parafia przeżywała wyjątkowe wydarzenia. Dzięki zaangażowaniu parafian odtworzono historyczną nastawę ołtarzową według archiwalnych fotografii, której rekonstrukcję zrealizowała pracownia stolarska „U Salezjan” z Oświęcimia. Artystyczne wsparcie projektu zapewnił parafianin Łukasz Sbeczka, student Politechniki Śląskiej.

Obchody miały także wymiar muzyczny. W październiku uczniowie Diecezjalnej Szkoły Muzycznej II stopnia i Studium Muzyki Kościelnej w Gliwicach zaprezentowali wyjątkowy koncert, podkreślając duchowy wymiar jubileuszu.

Kościół w Owsiszczach wzbogacił się także o dwa nowe dzwony ufundowane przez parafian z okazji 50-lecia parafii. W jubileuszowej Mszy św. 10 listopada, której przewodniczył bp opolski Andrzej Czaja, udział wzięli kapłani, wierni, przedstawiciele lokalnych władz oraz goście, łącząc pokolenia w wyjątkowej modlitwie i refleksji nad historią świątyni.

Autor: fot. UG Krzyżanowice, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności25 lutego 202609:06

Potrącenie 78-latka na przejściu dla pieszych przy ul. Opawskiej. Sprawcą 44-letni mieszkaniec Raciborza

Potrącenie 78-latka na przejściu dla pieszych przy ul. Opawskiej. Sprawcą 44-letni mieszkaniec Raciborza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Na ulicy Opawskiej w Raciborzu doszło, 24.02. około godz. 18.00, do potrącenia 78-letniego mężczyzny, który przechodził przez oznakowane przejście dla pieszych. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala. Policja prowadzi czynności wyjaśniające okoliczności zdarzenia.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.02.2026
26 lutego 202618:56

Nasz Racibórz 27.02.2026

Nasz Racibórz 20.02.2026
20 lutego 202610:40

Nasz Racibórz 20.02.2026

Nasz Racibórz 13.02.2026
12 lutego 202621:00

Nasz Racibórz 13.02.2026

Nasz Racibórz 06.02.2026
5 lutego 202621:01

Nasz Racibórz 06.02.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.