Raciborska uczelnia żegna śp. dr Patrycję Nosiadek

- Z żalem zawiadamiamy, że 10 listopada 2024 roku zmarła dr Patrycja Nosiadek (1976-2024), wykładowca Instytutu Neofilologii - podała Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu.
- Absolwentka filologii angielskiej Uniwersytetu Wrocławskiego, doktorat obroniła w 2013 r. na Uniwersytecie Opolskim. Była tłumaczem przysięgłym języka angielskiego. Specjalizowała się w literaturoznawstwie, a jej zainteresowania naukowe koncentrowały się wokół kultury i literatury emigracyjnej (w szczególności polskiej emigracji w Stanach Zjednoczonych) oraz nurtu autobiograficznego. Referowała na krajowych i międzynarodowych konferencjach i sympozjach. Była członkiem Accademia dei Rampanti we Włoszech oraz współpracowała z organizacjami takimi jak: Father Leopold Moczygemba Foundation (Teksas, USA) i The Panna Maria Heritage Center Foundation (Teksas, USA). Wykładała w Instytucie Neofilologii, gdzie prowadziła przedmioty takie jak historia literatury amerykańskiej, wstęp do przekładoznawstwa, praktyczna nauka języka angielskiego. Interesowała się kulturą literacką prozy i poezji emigracyjnej drugiej połowy XX wieku, nurtem autobiograficznym, rolą emigracji, tradycji i języka w życiu Polaków w Stanach Zjednoczonych - wspominają na uczelni.
Rodzinie składamy najszczersze kondolencje.

![Podejrzany o zabójstwo żony w areszcie. Tragedia w Kornowacu [KOMUNIKAT POLICJI, WIDEO Z ZATRZYMANIA] Podejrzany o zabójstwo żony w areszcie. Tragedia w Kornowacu [KOMUNIKAT POLICJI, WIDEO Z ZATRZYMANIA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_176466019155-910586-2-.jpg)



















![Raciborzanie w Cali – światowej stolicy salsy [FOTO i WIDEO] Raciborzanie w Cali – światowej stolicy salsy [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1764696491img-5285-.jpg)






















Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany