Wizyta Wojewody Śląskiego w gminach Krzyżanowice i Krzanowice

Wojewoda Śląski Marek Wójcik udał się z wizytą do gmin Krzyżanowice i Krzanowice w powiecie raciborskim, które dotknięte zostały skutkami powodzi. W trakcie wizyty Wojewoda spotkał się z przedstawicielami władz lokalnych; Wójtem Gminy Krzyżanowice Grzegorzem Utrackim i Burmistrzem Krzanowic Andrzej Strzedullą, aby omówić bieżącą sytuację i potrzeby związane z odbudową zniszczonej infrastruktury.
Wojewoda odwiedził również miejsca najbardziej poszkodowane przez żywioł, aby na miejscu zapoznać się ze skalą zniszczeń i potrzebami mieszkańców.
Wizja lokalna objęła:
• Krzyżanowice, rów 29 – urządzenie spowalniające spływ wód nawalnych,
• Owsiszcze – stawy – urządzenia przeciwpowodziowe i małej retencji,
• Zabełków – ul. Rymera i ul. Domowa,
• Chałupki – Graniczne Meandry Odry,
• Centrum Górnej Odry w Chałupkach,
• Polder Krzanowice na potoku Biała Woda,
• Potok Biała Woda - nieczynny most kolejowy,
• Borucin - zniszczone rowy melioracyjne czasowo magazynujące wodę.
Wizyta Wojewody Śląskiego w powiecie raciborskim była częścią szerszego planu działań mających na celu wsparcie społeczności dotkniętych powodzią oraz przyspieszenie procesów odbudowy.
- W czasie spotkania wojewoda podziękował także strażakowi z OSP Owsiszcze Dariuszowi Pientce, który został poszkodowany w trakcie akcji ratowniczej - poinformował Urząd Gminy w Krzyżanowicach.


































![Pierwsze przejażdżki bryczką przy Zamku Piastowskim w Raciborzu [ZAPROSZENIE] Pierwsze przejażdżki bryczką przy Zamku Piastowskim w Raciborzu [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17784032297b0e8055-d20a-4177-96a8-657beeb28d53-2-.jpg)
![SAFE ma odmienić Racibórz? Gabriela Lenartowicz o Rafako, kolei i drogowych inwestycjach [WIDEO] SAFE ma odmienić Racibórz? Gabriela Lenartowicz o Rafako, kolei i drogowych inwestycjach [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778499684gre06357-.jpg)

![Nocny spacer po zaułkach starego Raciborza dla koneserów [ZAPOWIEDŹ] Nocny spacer po zaułkach starego Raciborza dla koneserów [ZAPOWIEDŹ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778520183gemini-generated-image-79p8hd79p8hd79p8-2-.jpg)

![Maj miesiącem Pierwszej Komunii Świętej w parafiach ziemi raciborskiej [FOTO i WIDEO] Maj miesiącem Pierwszej Komunii Świętej w parafiach ziemi raciborskiej [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778488760dsc-5705-.jpg)




![Raciborski Spacer w Kapeluszach połączył modę, historię i miejską opowieść [FOTO] Raciborski Spacer w Kapeluszach połączył modę, historię i miejską opowieść [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778487839bez-nazwy-135-.jpg)
![II Festiwal Średniowieczny na Zamku Piastowskim - walki rycerskie, smok i teatry ognia [FOTO i WIDEO] II Festiwal Średniowieczny na Zamku Piastowskim - walki rycerskie, smok i teatry ognia [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778395270dsc-2227-.jpg)




![Most na Odrze i nowy przebieg DW421 coraz bliżej końca. Kluczowa inwestycja w powiecie raciborskim ma zakończyć się w styczniu 2027 roku [FOTO] Most na Odrze i nowy przebieg DW421 coraz bliżej końca. Kluczowa inwestycja w powiecie raciborskim ma zakończyć się w styczniu 2027 roku [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_177856765112-20260505-dw421-km-1990-2740-2-.jpg)





![Dominacja w czystej postaci. Markowice rozbiły Zabełków [FOTO] Dominacja w czystej postaci. Markowice rozbiły Zabełków [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778422078photo-38-z-48-.jpg)
![Musicalowy wieczór Błażeja Klimaszki w raciborskim domu książęcym [FOTO i WIDEO] Musicalowy wieczór Błażeja Klimaszki w raciborskim domu książęcym [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778484438ostatni-pocia-g-do-broadwayu-31-10-05-2026-r-.jpg)




















Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany