Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności6 października 202409:23

II Krajoznawczy Rajd Rowerowy: sukces mimo kaprysów pogody

II Krajoznawczy Rajd Rowerowy: sukces mimo kaprysów pogody - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Drugi Krajoznawczy Rajd Rowerowy dla Małych i Dużych przyciągnął ponad 170 uczestników w wieku od 2 do 76 lat! Pomimo trudnych warunków pogodowych, rowerzyści wyruszyli w niezapomnianą podróż po rudzkich lasach, poznając ich tajemnice i ciesząc się wspólnym czasem.

W miniony weekend odbył się II Krajoznawczy Rajd Rowerowy, który na pewno na długo zapadnie w pamięci jego uczestników. Zarejestrowało się ponad 170 osób w szerokim przedziale wiekowym – od maluchów do seniorów. Choć rajd nie obył się bez przeszkód, związanych z trudnymi warunkami atmosferycznymi i powodzią, udało się pokonać te trudności i wyruszyć na wycieczkę po pięknych lasach rudzkich.

Za sprawą naszego przewodnika, podleśniczego leśnictwa Bargłówka, Marka Tomasiaka, uczestnicy mieli okazję odkryć nową, malowniczą trasę. Trasa ta prowadziła przez tajemnicze zakątki lasu, o których istnieniu wielu nie miało pojęcia. W trakcie rajdu uczestnicy poznali nie tylko niezwykłe przyrodnicze atrakcje, ale także odkryli sekrety kryjące się w miejscowych lasach, które wzbudziły wielkie zainteresowanie zarówno najmłodszych, jak i najstarszych uczestników.

W doskonałych humorach, zintegrowani i pełni energii, rowerzyści mieli także okazję odwiedzić Szkółkę Kontenerową w Nędzy, gdzie leśniczy Samuel Śliwa, kierownik gospodarstwa szkółkarskiego, opowiedział o funkcjonowaniu tego niezwykłego miejsca oraz o znaczeniu szkółki dla lokalnej przyrody.

Na zakończenie pełnego wrażeń rajdu, uczestnicy ogrzali się przy wspólnym ognisku, gdzie jedli kiełbaski, wymieniali się wrażeniami i wzięli udział w losowaniu atrakcyjnych nagród, ufundowanych przez sponsorów. Każdy uczestnik otrzymał także ciepły napój i słodkiego pączka, by z nową energią wrócić do domu.

- Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się wziąć udział w rajdzie i podziwiać piękno otaczającej nas przyrody. Wielkie podziękowania należą się również naszym sponsorom, dzięki którym rajd zyskał na atrakcyjności – rozlosowane vouchery były dla wielu dodatkową niespodzianką. Mamy nadzieję, że to dopiero początek naszej wspólnej rowerowej przygody! - przekonują organizatorzy.

Autor: mat. nadesłany, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności25 marca 202611:57

25 bohaterów uhonorowanych. Akcja krwiodawstwa z zielonym akcentem w Raciborzu [FOTO i WIDEO]

25 bohaterów uhonorowanych. Akcja krwiodawstwa z zielonym akcentem w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W środę, 25 marca od wczesnych godzin porannych Urban Lab w Raciborzu wypełnił się mieszkańcami gotowymi nieść pomoc innym. Wszystko za sprawą wspólnej inicjatywy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz Lasów Państwowych, która połączyła ideę ratowania życia z troską o środowisko naturalne.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.03.2026
26 marca 202608:40

Nasz Racibórz 27.03.2026

Nasz Racibórz 20.03.2026
19 marca 202623:37

Nasz Racibórz 20.03.2026

Nasz Racibórz 13.03.2026
12 marca 202617:46

Nasz Racibórz 13.03.2026

Nasz Racibórz 06.03.2026
5 marca 202618:12

Nasz Racibórz 06.03.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.