Jubileusz 20-lecie partnerstwa Powiatu Raciborskiego z Miastem Rendsburg

Na zaproszenie starosty Grzegorza Swobody, w dniach 3-6 października 2024 r., powiat raciborski odwiedzają delegacje miast i powiatów partnerskich z okazji obchodów Jubileuszu 20-lecia partnerstwa Powiatu Raciborskiego z Miastem Rendsburg.
Najważniejszym momentem obchodów była uroczystość jubileuszowa, która odbyła się w piątek, 4 października 2024 r. na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Starosta Raciborski Grzegorz Swoboda w obecności przybyłych gości przypomniał początki zawiązania partnerstwa, płaszczyzny współpracy oraz podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w rozwój wspólnych relacji. Przekazał również na ręce burmistrz Rendsburga Janet Sönnichsen okolicznościowy upominek.
Poza przedstawicielami partnerskich delegacji krajowych i zagranicznych udział w jubileuszu wzięli również członkowie Zarządu Powiatu Raciborskiego, byli włodarze Powiatu Raciborskiego, Radni, dyrektorzy podległych jednostek oraz kierownicy i pracownicy Starostwa Powiatowego w Raciborzu.
Inicjatorami rozpoczęcia współpracy byli były starosta, a dziś senator Henryk Siedlaczek po stronie polskiej oraz Fritjof Wilken po stronie niemieckiej.
Współpraca Powiatu Raciborskiego z Miastem Rendsburg od wielu lat jest bardzo bogata. W ramach partnerstwa dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Rudach biorą udział w wymianie uczniów ze Szkołą w Rendsburgu. W pielęgnowanie tej współpracy od początku niezmiennie zaangażowany jest dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Rudach Adrian Plura.
Ponadto młodzież z terenu powiatu raciborskiego wielokrotnie uczestniczyła w przeróżnych wydarzeniach, zarówno po stronie niemieckiej, jak i polskiej. Okazję do wymiany doświadczeń i nawiązania nowych znajomości mieli sportowcy, artyści, wokaliści, tancerze, samorządowcy, przedsiębiorcy oraz przedstawiciele wielu innych środowisk.

































![Groźne zdarzenie drogowe w Zabełkowie [FOTO] Groźne zdarzenie drogowe w Zabełkowie [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_177727289055-933151-2-.jpg)
![Dni Raciborza 2026 - trzy dni pełne atrakcji [PROGRAM] Dni Raciborza 2026 - trzy dni pełne atrakcji [PROGRAM] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1749246055-dsc8325-.jpg)

![Majówka w powiecie raciborskim. Gwiazdy w Nędzy, atrakcje w grodzie i na zamku, w Brzeziu zagrają dla Adriana [KALENDARIUM] Majówka w powiecie raciborskim. Gwiazdy w Nędzy, atrakcje w grodzie i na zamku, w Brzeziu zagrają dla Adriana [KALENDARIUM] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777453674zrzut-ekranu-2026-04-29-o-11-07-30-.png)










![Tak wyglądają dziś nowe baseny na Ostrogu. Prezydent zapowiada otwarcie w czerwcu, opozycja ma wątpliwości [FOTO] Tak wyglądają dziś nowe baseny na Ostrogu. Prezydent zapowiada otwarcie w czerwcu, opozycja ma wątpliwości [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777486850img-9827-.jpg)










![Funkcjonowanie komunikacji miejskiej w trakcie majówki [KOMUNIKAT] Funkcjonowanie komunikacji miejskiej w trakcie majówki [KOMUNIKAT] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1693651537_dsc7932-.jpg)




















Komentarze (0)
Dodaj komentarz