SMOKIE BAND i Francesco Napoli. Kobyla zaprasza do dożynkowej zabawy

Dożynki Gminy Kornowac 2024 – wielkie święto plonów już wkrótce w Kobyli!
Gmina Kornowac serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców oraz gości na coroczne Dożynki, które odbędą się 8 września 2024 roku na boisku LKS "Płomień" w Kobyli. To wyjątkowe wydarzenie kulturalne jest okazją do wspólnego świętowania zakończenia żniw oraz podziękowania za tegoroczne plony.
Program uroczystości zapowiada się niezwykle atrakcyjnie:
12:00 - Uroczysta Msza Święta na boisku LKS "Płomień" w Kobyli, która rozpocznie obchody dożynkowe.
14:30 - Zbiórka uczestników korowodu przy Domu Kultury w Kobyli, skąd wyruszy barwny przemarsz.
15:00 - Przejazd korowodu przez miejscowość, który tradycyjnie stanowi jedno z najbardziej oczekiwanych punktów programu.
16:00 - Oficjalne otwarcie Dożynek przez władze gminy.
16:15 - Rozpoczęcie części artystycznej, podczas której wystąpią lokalne zespoły, a także goście specjalni. W programie znajdzie się występ orkiestry dętej "Hučiňanka" z Czech, koncert zespołu SMOKIE BAND, oraz występ gwiazdy wieczoru – Francesco Napoli. Wieczór zakończy się zabawą taneczną z DJ-em.
Dodatkowe atrakcje:
W trakcie wydarzenia odbędzie się konkurs na najlepiej przystrojony pojazd korowodowy oraz posesję na trasie przejazdu korowodu. Dla najmłodszych uczestników przygotowano wesołe miasteczko.
Dożynki Gminy Kornowac to nie tylko doskonała okazja do zabawy, ale również do integracji społeczności lokalnej. Wydarzenie współfinansowane jest przez Unię Europejską w ramach programu Interreg Czechy – Polska, co podkreśla transgraniczny charakter tego święta.













![Wielka bitwa pod Raciborzem [FOTO i WIDEO] Wielka bitwa pod Raciborzem [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781990054bez-nazwy-228-.jpg)

![XV Gala Zespołu Tanecznego SKAZA rozpoczęta. Pierwsza odsłona za nami [FOTO i WIDEO] XV Gala Zespołu Tanecznego SKAZA rozpoczęta. Pierwsza odsłona za nami [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781935704dsc-4054-.jpg)

![Średniowiecze ożyło w Raciborzu! Wielka bitwa wojów i klimat dawnych wieków w Arboretum [FOTO i WIDEO] Średniowiecze ożyło w Raciborzu! Wielka bitwa wojów i klimat dawnych wieków w Arboretum [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781953743dsc-4569-2-.jpg)
![Młody Widzew bezkonkurencyjny w Raciborzu. Zwyciężył w międzynarodowym V4Cup [FOTO] Młody Widzew bezkonkurencyjny w Raciborzu. Zwyciężył w międzynarodowym V4Cup [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781976441dsc-2797-.jpg)

![Dzień średniowiecznych emocji w obiektywie [FOTO i WIDEO] Dzień średniowiecznych emocji w obiektywie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781990929dsc-3251-.jpg)








![Upał, emocje i walka do końca. Strażacy rywalizowali w Raszczycach [FOTO] Upał, emocje i walka do końca. Strażacy rywalizowali w Raszczycach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17820694491781991611photo-112-z-178-.jpg)












![Dwa ognie rozpoczęły Podwórkową Ligę Sołectw Gminy Nędza 2026 [FOTO] Dwa ognie rozpoczęły Podwórkową Ligę Sołectw Gminy Nędza 2026 [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782071791photo-55-z-99-.jpg)







Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany