Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności31 sierpnia 202411:42

Raport 998. W Grzegorzowicach paliły się trawy na nieużytkach

Raport 998. W Grzegorzowicach paliły się trawy na nieużytkach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Dwa zdarzenia odnotowali w piątek, 30.08., strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP. Działania prowadzono w Grzegorzowicach i Tworkowie. Sprawdź szczegóły.

Pierwsze ze zdarzeń dotyczyło pożaru. O godzinie 16.14 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęła informacja o palących się trawach na nieużytkach przy ulicy Powstańców Śląskich w Grzegorzowicach. Do akcji skierowano jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu około dziesięciu metrów kwadratowych palącej się trawy. Strat materialnych i osób poszkodowanych nie odnotowano. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia mogło być podpalenie.

Z kolei i godzinie 19.13 jeden zastęp OSP zadysponowano na ulicę Kopernika w Tworkowie. Dyspozytor odebrał bowiem zgłoszenie, z którego wynikało, że przy wejściu do budynku jednorodzinnego znajduje się gniazdo owadów błonkoskrzydłych. Po dojeździe zastępu pod adres podany w zgłoszeniu oraz przeprowadzeniu rozpoznania zgłoszenie potwierdzono. Druhowie przystąpili do działań, które polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu kokonu os.

Autor: red., [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności1 listopada 202516:36

Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu Jeruzalem w Raciborzu [FOTO i WIDEO]

Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu Jeruzalem w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W pięknej, jesiennej aurze mieszkańcy Raciborza i okolic odwiedzili dziś groby swoich bliskich. Na cmentarzu Jeruzalem – największej nekropolii w mieście – o godzinie 15.00 rozpoczęły się nieszpory oraz procesja z modlitwą za zmarłych.

red.
Aktualności31 października 202510:09

Skrzyżowanie ulic Raciborskiej i Sportowej gotowe

Skrzyżowanie ulic Raciborskiej i Sportowej gotowe - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
25
red., fot. UM Rybnik
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 31.10.2025
30 października 202519:05

Nasz Racibórz 31.10.2025

Nasz Racibórz 24.10.2025
23 października 202521:20

Nasz Racibórz 24.10.2025

Nasz Racibórz 17.10.2025
16 października 202521:58

Nasz Racibórz 17.10.2025

Nasz Racibórz 10.10.2025
10 października 202508:24

Nasz Racibórz 10.10.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.