Na czele piłkarskiej Unii Racibórz stanęła kobieta. Powołano nową radę nadzorczą

To Elżbieta Majer, raciborzanka, menedżerka prowadzącą szereg przedsięwzięć gospodarczych i spółek.
Na fotel prezesa zwolniony przez Marka Cyrana powołała ją nowa rada nadzorcza. Prezydent Jacek Wojciechowicz podkreśla jej fachowość i zaangażowanie. Główny cel to uporządkowanie spraw spółki.
Jak dodaje, klub zgłoszono do rozgrywek, a celem władz miasta - właściciela 100 proc. udziałów w Unia Racibórz sp. z o.o. - jest zmiana formy organizacyjnej. - Spółka kapitałowa nie jest najczęśliwszym rozwiązaniem - przekonuje prezydent, przypominając, że poprzednik zadbał o finansowanie do marca tego roku.
Klub potrzebuje pieniędzy. Te mają się znaleźć w źródłach zewnętrznych - dotacjach ministerialnych i marszałkowskich. Forma sp. z o.o. wykluczała te formy wsparcia. W nowej (prezydent nie ujawnił dokładnie jakiej) będzie to już możliwe. Liczy też na wsparcie prywatnych sponsorów. - Wszystkie roczniki będą grały - zapewnia.
Właścicielem klubu po zmianach organizacyjnych ma pozostać miasto.
Nową radę nadzorczą tworzą: Zbigniew Gładysz (przewodniczący), Paulina Wójcik, Aleksandra Tatarczyk-Gruszka.


![Auto jak pochodnia na rondzie Piaskowa-Rybnicka [WIDEO] Auto jak pochodnia na rondzie Piaskowa-Rybnicka [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778152765zrzut-ekranu-2026-05-7-o-13-18-51-.png)












![Mali artyści i poligloci zaprezentowali się na scenie RCK [FOTO i WIDEO] Mali artyści i poligloci zaprezentowali się na scenie RCK [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778173476dsc-2000-.jpg)









![Ballady rockowe przy świecach na Zamku Piastowskim [ZAPOWIEDŹ] Ballady rockowe przy świecach na Zamku Piastowskim [ZAPOWIEDŹ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778061660gemini-generated-image-.png)
























Komentarze (0)
Dodaj komentarz