Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności8 lipca 202411:01

Raport 998. Zerwane folie, pożar gałęzi i alarm z monitoringu. Weekend strażaków

Raport 998. Zerwane folie, pożar gałęzi i alarm z monitoringu. Weekend strażaków - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Czternaście interwencji odnotowali podczas weekendowej służby strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP. Działania prowadzono na terenie wielu miejscowości powiatu. Sprawdź szczegóły.

Piątek, 05.07.2024

Pierwsza interwencja odnotowana została o godzinie 9.52. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o nadłamanym konarze drzewa nad cmentarnym chodnikiem przy ulicy Rudzkiej. Na miejsce skierowano dwa zastępy PSP. Działania strażaków polegały na usunięciu gałęzi. Przyczyną zdarzenia mógł być silny podmuch wiatru.

Kolejne zdarzenie odnotowano o godzinie 11.50 w Rzuchowie na ulicy Rybnickiej. Służby powiadomione zostały przez system e-call zamontowany w pojeździe. Na miejsce skierowano dwa zastępy PSP i policję. Po dojeździe na miejsce okazało się, że nie doszło do jakiegokolwiek zdarzenia, a zgłoszenie wysłane zostało w wyniku uszkodzenia opony w pojeździe, wskutek najechania pojazdu na krawężnik. Straty materialne oszacowane zostały na kwotę 1 000 złotych. Osób poszkodowanych nie odnotowano.

O godzinie 15.13 dwa zastępy OSP pognały na ulicę Kolejową w Krzanowicach. Do komendy przy Reymonta wpłynęło bowiem zgłoszenie, z którego wynikało, że mogło dojść do pożaru. Po dojeździe strażaków na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że paliła się niewielka sterta gałęzi pozostawiona bez nadzoru. Ogień został ugaszony.

Ostatnia piątkowa interwencja odnotowana została o godzinie 18.47. Do komendy PSP wpłynęła informacja z monitoringu przeciwpożarowego w jednym z budynków chronionych przy ulicy Sienkiewicza w Raciborzu. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania nie stwierdzono oznak zagrożenia pożarowego. Sprawdzono obiekt, jednakże nie znaleziono powodu wzbudzenia czujki. Zdarzenia zostało zakwalifikowane jako alarm fałszywy w instalacji wykrywania.

Sobota, 06.07.2024

O godzinie 12.18 jeden zastęp PSP został skierowany do Raciborza na ulicę Cecylii, skąd wpłynęła informacja o możliwej obecności gniazda os na terenie posesji. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że właścicielka nie posiada środka przeciwko osom, a gniazdo może znajdować się pod kafelkami. Kobieta poinformowała strażaków, że zakupi stosowne środki, po czym zlikwiduje gniazdo we własnym zakresie.

Kolejne dwie interwencje dotyczyły zerwanych folii, które zabezpieczały uszkodzone przez wichurę dachy budynków. Pierwszą z nich odnotowano o godzinie 13.44 na ulicy Olimpijczyka w Raciborzu. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy PSP. Po dojeździe na miejsce okazało się, że folia została uszkodzona i powiewa na wietrze. Strażackie działania polegały na ponownym zabezpieczeniu dachu.

Podobne zdarzenie miało miejsce o godzinie 14.18 na ulicy Powstańców Śląskich w Raciborzu. Ze zgłoszenia wynikało, że doszło do zerwania niewielkiego fragmentu folii w okolicach komina. Na miejsce skierowane zostały dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP. Działania strażaków skupiły się na ponownym zabezpieczeniu dachu.

Niedziela, 07.07.2024

O godzinie 16.52 jeden zastęp PSP skierowany został na skrzyżowaniu ulic Opawskiej i Jana Pawła II w Raciborzu. Strażackie działania na miejscu zdarzenia polegały na zabezpieczeniu terenu działań oraz uprzątnięciu jezdni z resztek po wcześniejszej kolizji.

- Zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów wpłynęło o godzinie 16.06. Sprawczynią zdarzenia była 32-letnia kierująca VW golfem (SRC), która zignorowała wskazania sygnalizacji świetlnej, doprowadzając do zderzenia ze VW passatem na czeskich numerach rejestracyjnych, kierowanym przez 32-latka. Oboje uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, a kobieta ukarana została mandatem karnym

– informuje sierż. sztab. Joanna Wiśniewska, oficer prasowa KPP w Raciborzu.

Czytaj także

Skoda fabia i autobus zderzyły się na Królewskiej

Oddalił się od kolegów i utonął

Skrzyżowanie w Pawłowie znów dało o sobie znać

Policyjny pościg ulicami Raciborza. 37-latek uszkodził trzy pojazdy i był poszukiwany

Tragedia przy Kossaka 

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności17 lipca 202413:03

Wnioski o 300 plus cały czas wpływają. Wkrótce pierwsze wypłaty

Wnioski o 300 plus cały czas wpływają. Wkrótce pierwsze wypłaty - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Beata Kopczyńska Regionalna Rzeczniczka Prasowa ZUS w województwie śląskim
Reklama
Aktualności18 lipca 202413:26

Coraz mniej czasu na decyzję: czy ZUS czy ZUS i OFE. Termin tylko do końca lipca

Coraz mniej czasu na decyzję: czy ZUS czy ZUS i OFE. Termin tylko do końca lipca - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Beata Kopczyńska Regionalna Rzeczniczka Prasowa ZUS w województwie śląskim
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.07.2024
18 lipca 202417:55

Nasz Racibórz 19.07.2024

Nasz Racibórz 12.07.2024
12 lipca 202409:40

Nasz Racibórz 12.07.2024

Nasz Racibórz 05.07.2024
5 lipca 202408:55

Nasz Racibórz 05.07.2024

Nasz Racibórz 28.06.2024
27 czerwca 202422:45

Nasz Racibórz 28.06.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.