Skoda fabia i autobus zderzyły się na Królewskiej

Do zdarzenia doszło w sobotę, 6 lipca na ulicy Królewskiej w Raciborzu.
Informacja o zdarzeniu drogowym z udziałem samochodu osobowego oraz autobusu komunikacji miejskiej, wpłynęła do Powiatowego Stanowiska Kierowania o godzinie 12.36. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy PSP, jeden zastęp OSP, patrol policji oraz zespół ratownictwa medycznego. Po dojeździe strażaków na miejsce ich działania polegały na zabezpieczeniu terenu akcji, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kierowcy autobusu poprzez wsparcie psychiczne, odłączeniu akumulatora w samochodzie osobowym oraz uprzątnięciu jezdni. Straty materialne oszacowano na kwotę 15 tys. złotych.
- Sprawcą zdarzenia był 69-letni kierujący skodą fabią (SR), który nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu autobusowi komunikacji miejskiej, kierowanemu przez 40-letniego mężczyznę. W wyniku zdarzenia kierowca autobusu został przetransportowany do szpitala, jednak hospitalizacja nie była konieczna. Obaj kierujący byli trzeźwi. Zdarzenie zakwalifikowano więc jako kolizję, a jej sprawcę ukarano mandatem karnym
– przekazała sierż. sztab. Joanna Wiśniewska, oficer prasowa KPP w Raciborzu.
![Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja w Raciborzu [FOTO i WIDEO] Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777806542zrzut-ekranu-2026-05-3-o-13-08-27-.png)
![18. Bieg bez Granic w Raciborzu. Impreza jest cieniem dawnej świetności [FOTO i WIDEO] 18. Bieg bez Granic w Raciborzu. Impreza jest cieniem dawnej świetności [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777816975dsc-2645-.jpg)


![Majówka z AquaBrax i Gminą Nędza – drugi dzień pełen atrakcji [FOTO] Majówka z AquaBrax i Gminą Nędza – drugi dzień pełen atrakcji [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777796624dji-0039-.jpg)

![Piknik z okazji Dnia Strażaka w Nędzy [FOTO] Piknik z okazji Dnia Strażaka w Nędzy [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777840162photo-21-z-39-.jpg)









![Bieg bez granic na stadionie OSiR. Sportowe święto 3 maja w Raciborzu [FOTO] Bieg bez granic na stadionie OSiR. Sportowe święto 3 maja w Raciborzu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777836886dsc-4431-.jpg)
![One Man Show przy Łąkowej. Michał Grzesik rozstrzygnął mecz w pojedynkę [FOTO] One Man Show przy Łąkowej. Michał Grzesik rozstrzygnął mecz w pojedynkę [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777763275gre06194-.jpg)

![II Festiwal Średniowieczny na Zamku Piastowskim w Raciborzu - noc ognia, biesiada i koncerty [9, 10 MAJA] II Festiwal Średniowieczny na Zamku Piastowskim w Raciborzu - noc ognia, biesiada i koncerty [9, 10 MAJA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777878373zrzut-ekranu-2026-05-4-o-09-05-51-.png)






























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany